Přejít na obsah

Pozor na zloděje, řádí v nemocnicích

zpět
16.5.2010
pouta, zločin, policie, kriminalita
zvětšitpouta, zločin, policie, kriminalitaZdroj: trustedadvisor.com

pouta, zločin, policie, kriminalita | Zdroj: trustedadvisor.com

 

Neuvěřitelnou bezmoc zažila zdravotní sestra kladenské nemocnice, když po příchodu do kanceláře zjistila, že jí ve skříni chybí kabelka se všemi osobními věcmi.

To, že se v nemocnicích krade, protože je to veřejně přístupné zařízení, je vcelku známá věc, ale že jsou zloději tak neomalení a troufnou si překonat i zavřené dveře, nikdo nečekal. Jeden takový poberta využil v minulých dnech chvilky nepozornosti a i přes bezpečnostní kouli na dveřích se mu podařilo ukořistit zmíněnou tašku. Nikým nepozorován zmizel. „Bylajsemvšoku.Okamžitě jsem to nahlásila na policii. Manžela jsem poslala rychle domů vyměnit zámky od bytu a nechala zablokovat kartu do bankomatu. Špatná jsem z toho byla pět dní.Tenden mi ale zavolal náměstek slánské nemocnice, že mojí tašku se všemi věcmi našli zcela náhodou u nich ve skladu při úklidu,“ uvedla okradená kladenská sestra Jitka. Dodala, že zloděj nechal kromě peněz a parfému bez povšimnutí platební karty, doklady i sluneční brýle za čtyři tisíce korun.

Zvláštní případ má ale pokračování. Kabelka se totiž našla ve skladu materiálu slánské nemocnice, kde došlo poslední dubnový týden také k vloupání a krádeži zednického náčiní. „Až to úterý jsme tam prováděli úklid a opravu poškozených luxfer. Taška tam byla nalezena náhodou. Shodou okolností se ale kradlo opakovaně i u nás ve Slaném, a to v přízemí gynekologického pavilonu. Díky kamerovému systému známe možná podobiznu pachatele,“ řekl technický náměstek Nemocnice Slaný Jindřich Horský ml.

Stejně jako v Kladně překonal pachatel i ve Slaném kouli na dveřích vyšetřovny a sestře odcizil peníze. „Oba případy krádeží byly nahlášeny na policii, ale jestli spolu souvisejí, nemůže zatím potvrdit. Díky tomu, že slánská nemocnice dodala záznamy z kamerového systému, pracujeme s tímto materiálem, který může pomoci odhalit pachatele,“ sdělila policejní mluvčí Michaela Nováková. Vzhledem k tomu, že se v obou zmíněných zdravotnických zařízeních koná rekonstrukce, je zde výskyt cizích osob četnější. Policie proto nabádá nejen zaměstnance, ale i pacienty, ke zvýšené opatrnosti a důslednému střežení osobních věcí.


Klíčová slova

Autoři

Regionální deníky

Komentovat článek: Pozor na zloděje, řádí v nemocnicích

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Pozor na zloděje, řádí v nemocnicích

Komentáře

další 4 komentáře
Mirka Krade se všechno  | 23. 11. 2010 13:10

Když se v kladenské nemocnici muselo u dveří zouvat, ukradl někdo mojí mámě lodičky. Přišla k nám domů (bydlíme vedle v ulici) v bráchových pantoflích č. asi 45, vypadaly na ní jako běžky:-)) Od té doby si holt věci víc hlídáme.

katango V nemocnicích se krade,  | 18. 05. 2010 10:28

to jo,ale s plným posvěcením státu,potažmo MZd.Kradou se peníze zdravotnického personálu.

Pozor na zloděje, řádí v nemocnicích  | 16. 05. 2010 13:29

Dobrý den,tak to už je hodně špatný když už se krade i v nemocnicích.Ti zloději už se opravdu neštítí ,je to velice smutné ,co už se děje u nás. přeji alespon pěkný zbytek dne Jana

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné