Pozor na zloděje, řádí v nemocnicích

pouta, zločin, policie, kriminalita

Neuvěřitelnou bezmoc zažila zdravotní sestra kladenské nemocnice, když po příchodu do kanceláře zjistila, že jí ve skříni chybí kabelka se všemi osobními věcmi.

To, že se v nemocnicích krade, protože je to veřejně přístupné zařízení, je vcelku známá věc, ale že jsou zloději tak neomalení a troufnou si překonat i zavřené dveře, nikdo nečekal. Jeden takový poberta využil v minulých dnech chvilky nepozornosti a i přes bezpečnostní kouli na dveřích se mu podařilo ukořistit zmíněnou tašku. Nikým nepozorován zmizel. „Bylajsemvšoku.Okamžitě jsem to nahlásila na policii. Manžela jsem poslala rychle domů vyměnit zámky od bytu a nechala zablokovat kartu do bankomatu. Špatná jsem z toho byla pět dní.Tenden mi ale zavolal náměstek slánské nemocnice, že mojí tašku se všemi věcmi našli zcela náhodou u nich ve skladu při úklidu,“ uvedla okradená kladenská sestra Jitka. Dodala, že zloděj nechal kromě peněz a parfému bez povšimnutí platební karty, doklady i sluneční brýle za čtyři tisíce korun.

Zvláštní případ má ale pokračování. Kabelka se totiž našla ve skladu materiálu slánské nemocnice, kde došlo poslední dubnový týden také k vloupání a krádeži zednického náčiní. „Až to úterý jsme tam prováděli úklid a opravu poškozených luxfer. Taška tam byla nalezena náhodou. Shodou okolností se ale kradlo opakovaně i u nás ve Slaném, a to v přízemí gynekologického pavilonu. Díky kamerovému systému známe možná podobiznu pachatele,“ řekl technický náměstek Nemocnice Slaný Jindřich Horský ml.

Stejně jako v Kladně překonal pachatel i ve Slaném kouli na dveřích vyšetřovny a sestře odcizil peníze. „Oba případy krádeží byly nahlášeny na policii, ale jestli spolu souvisejí, nemůže zatím potvrdit. Díky tomu, že slánská nemocnice dodala záznamy z kamerového systému, pracujeme s tímto materiálem, který může pomoci odhalit pachatele,“ sdělila policejní mluvčí Michaela Nováková. Vzhledem k tomu, že se v obou zmíněných zdravotnických zařízeních koná rekonstrukce, je zde výskyt cizích osob četnější. Policie proto nabádá nejen zaměstnance, ale i pacienty, ke zvýšené opatrnosti a důslednému střežení osobních věcí.

Ohodnoťte tento článek!