PP Hospitals chce za nemocnici 13,5 milionu Kč, Dačice souhlasí

Titulní obrázek

Zástupci PP Hospitals na pondělním jednání na krajském úřadu uvedli, že jsou ochotni soudní spor neprotahovat podáváním odvolání. Oplátkou ale chtějí, aby se město podílelo na vyrovnání za investice, které společnost PP Hospitals v nemocnici provedla…

Firma PP Hospitals, s níž vedou Dačice spor o městskou nemocnici, požaduje vyrovnání 13,5 milionu korun. Radnice bývalému provozovateli vypověděla smlouvu, ale firma odmítla nemocnici opustit. O vyklizení budov pak rozhodl jindřichohradecký okresní soud.

Pokud město firmě zaplatí, nebude se proti rozsudku odvolávat. Město s návrhem souhlasí, sdělila po společném jednání stran na krajském úřadu Kateřina Koželuhová z tiskového odboru kraje.

Nemocnici nyní kvůli nevyjasněným majetkovým záležitostem hrozí zánik. Městu chce proto pomoci kraj. „Všechny tři jednající strany mají společný cíl. Tím je provozování nemocnice pod hlavičkou Jihočeského kraje. Nezbytnou podmínkou je však dohoda mezi městem Dačice a PP Hospitals, do které kraj nemůže vstupovat,“ uvedl hejtman Jiří Zimola.

Město Dačice a PP Hospitals nyní vedou soudní spor o vyklizení budov a podle zatím nepravomocného rozsudku je společnost musí opustit.

„Zástupci PP Hospitals na pondělním jednání na krajském úřadu uvedli, že jsou ochotni soudní spor neprotahovat podáváním odvolání. Oplátkou ale chtějí, aby se město podílelo na vyrovnání za investice, které společnost PP Hospitals v nemocnici provedla,“ popsala situaci Koželuhová.

Za vybavení budov požaduje firma 9,5 milionu korun. A další téměř čtyři miliony chce po radnici na vyrovnání mezd personálu. Po odchodu lékařů z nemocnice společnost dál zaměstnávala zdravotní sestry, protože se domnívala, že personální problémy vyřeší. Zástupci města s částkou souhlasí, ale musejí ji schválit zastupitelé.

PP Hospitals v zařízení loni na jaře uzavřela interní oddělení, protože je kvůli dlouhodobému nedostatku lékařů nemohla provozovat. Radnice pak společnosti vypověděla smlouvu, jíž omezení akutní péče odporovalo, a v říjnu vypršela výpovědní lhůta. Na začátku loňského listopadu se kvůli odchodu lékařů uzavřely také interní a diabetologická ambulance. V regionu, kde je na 2000 diabetiků, je kritická situace.

ČTK

PP Hospitals chce za nemocnici 13,5 milionu Kč, Dačice souhlasí
Ohodnoťte tento článek!