Přejít na obsah

Práce zdravotní sestry jako OSVČ

zpět
19.4.2007

"Jsem všeobecná zdravotní sestra s osvědčením MZČR způsobilá pracovat bez odborného dohledu. Mám zájem pracovat ve zdravotnictví jako OSVČ. Pokud se mnou neuzavře pojišťovna smlouvu, budou platit za provedené výkony v hotovosti? Kdo stanoví ceny za vykonané výkony?" ptá se čtenářka Zdraví.Euro.cz. Právní rozbor najdete v článku...

Právní poradna Zdraví.Euro.cz

Dotaz čtenářky

Jsem všeobecná zdravotní sestra s osvědčením MZČR způsobilá pracovat bez odborného dohledu (vyhláška 96/2004). Mám zájem pracovat ve zdravotnictví jako OSVČ. Pokud se mnou neuzavře pojišťovna (VZP) smlouvu, budou platit za provedené výkony v hotovosti? Kdo stanoví ceny za vykonané výkony? (Aplikace injekcí, převazy, měření krevního tlaku apod.) Prosím o bližší informace. Zdena

Odpovídá AK Marečková

Autor: www.zdn.cz

Přehled výkonů a jejich bodové ohodnocení upravuje vyhláška č. 134/1998 Sb. v platném znění, kterou se vydává seznam zdravotních výkonů s bodovými hodnotami.

V seznamech vydaných dle této vyhlášky jsou stanoveny názvy zdravotních výkonů, bodový zisk za jednotlivé zdravotní úkony a předepsaný čas pro výkon každého z úkonů.

Výše uvedenou vyhláškou jsou vytvořeny tzv. kategorie nositelů výkonů, neboli seznam profesí činící zmíněné zdravotní úkony. Těmito jsou:

1. lékař, zubní lékař, farmaceut

2. klinický psycholog, klinický logoped a vysokoškolsky vzdělaný fyzioterapeut

3. jiný vysokoškolsky vzdělaný pracovník ve zdravotnictví

4. střední zdravotnický pracovník

Hodnotu bodu pro samostatné období stanoví také právní předpis. Pro období roku 2007 je hodnota bodu stanovena vyhláškou č. 619/2006 Sb. kterou se stanoví hodnoty bodu, výše úhrad zdravotní péče hrazené ze zdravotního pojištění a regulační omezení objemu poskytnuté péče hrazené z veřejného zdravotního pojištění pro rok 2007.

Ve vašem případě pro kategorii 4. střední zdravotnický pracovník, je hodnota bodu stanovena v příloze č.5 k vyhl.č. 619/2006 Sb.

Zmíněné vyhlášky i další právní úpravu je možno najít na webových stránkách ministerstva zdravotnictví (www.mzcr.cz).

K vašemu dotazu ohledně smlouvy s pojišťovnou musím uvést, že v tomto případě by opravdu pacienti vše hradili v hotovosti.

www.Zdravi.Euro.cz


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

www.Zdravi.Euro.cz

Komentovat článek: Práce zdravotní sestry jako OSVČ

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Práce zdravotní sestry jako OSVČ

Komentáře

dalších 8 komentářů
Mgr. Petr Máca Re:zdravotní sestra jako OSVČ  | 20. 04. 2007 08:25

Všechno ošetřuje platná legislativa. Ale uživit se takto nedá.

Jitka Vlková zdravotní sestra jako OSVČ  | 19. 04. 2007 23:15

Zajímal by mě ohlas takto zaměstnané ZS, jako OSVČ, zda se u nás dá takto uživit. Dále by mě zajímalo, co je potřeba si vyřídit k tomuto podnikání. Počítám, že ŽIVNOSTENSKÝ LIST, SMLOUVU S POJIŠŤOVNAMI/ ne jednou/, SMLOUVU S LÉKAŘEM , SMLOUVY S KLIENTY ,ZDRAVOTNÍ A SOC POJIŠTĚNÍ. Jakým způsobem si zajišťuje převazový materyál jak spolupracuje s lékařem. Musí být vedena sestrou BC? Nebo může pracovat samostatně, pokud je registrována? Pokud někdo odpoví, děkuji.

Petr Bouzek Země mlhavých odpovědí  | 19. 04. 2007 14:22

Začínám mít dojem, že ty odpovědi nejsou dílem lidí, ale nějakého počítačového SW. Poslal jsem podobný dotaz na VZP Vážená zdravotní pojišťovno, platíš praktické lékaře a tedy jsi si stanovila nějakou hodnotu jejich práce. Jak jsi ji stanovila? Pokud chceš vystupovat jako solidní partner, na tuto otázku musíš znát odpověď. MUDr. Ing. Petr Bouzek, člen praktik.cz Odpověděli mi, jak probíhá dohodovací řízení. Ani náznak pokusu odpovědět konkrétně na můj dotaz.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné