Přejít na obsah

Prachatice mají první brodící lázně v Česku

zpět
21.4.2006

Dvanáctitisícové Prachatice mají první brodící lázně v Česku. Přírodní lázně vznikly na Fefrovském potoce a lidé tam procházejí neobvyklou proceduru, během níž se po rozcvičení brodí po kolena studenou vodou. Koupel nohou podle tvůrců lázní výrazně zlepšuje krevní oběh...

Prachatice - Vybudování lázní přišlo zhruba na 40.000 korun. Většinu peněz získali autoři z evropského fondu Interreg IIIA.

„Jedná se o metodu, kterou vypracoval německý farář Kneipp. V Německu se to rozšířilo v posledních desetiletích do mnoha vesnic. Lázně jsou i v turistických mapách jako vhodné místo pro pěší turisty,“ řekl iniciátor projektu Jaroslav Neužil.Příspěvky s názvem článku na který reagujete posílejte přes formulářZDE Pravidla diskuse najdete v prohlášení vydavatele.

Koryto potoka tvůrci lázní přehradili betonovými prahy a jeho dno vysypali pískem. Do vody se schází po schůdcích a středem toku vede dřevěné zábradlí pro přidržování. Součástí lázní je i ohniště s lavičkami a česko-německá informační tabule o jejich účincích. Lázně jsou rovněž jedním z několika zastavení na naučné stezce kolem Prachatic. „Zájem o proceduru již projevili důchodci, svaz invalidů či některé školy,“ uvedl Neužil.

Autoři lázní se nechali inspirovat stejným zařízením v bavorském Thurmansbangu. Místo pro koupele situovali do lokality, v jejíž blízkosti má vyrůst komplex lázeňsko-rehabilitačního Léčebného centra svaté Markéty. Lázně vybudovalo prachatické Středisko vzdělávání, informací a služeb spolu s místní organizací Strany zelených. Oficiální otevření se uskuteční v sobotu 22. dubna, kdy se na celém světě slaví Den Země.

ČTK


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

ČTK

Komentovat článek: Prachatice mají první brodící lázně v Česku

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné