Pracoviště záchranky v Bílině je po rekonstrukci

Po rekonstrukci je již dislokované pracoviště Zdravotnické záchranné služby Teplice v Bílině. Rekonstrukční práce sloužily k tomu, aby se mohl provoz pracoviště zdravotnické záchranné služby v Bílině prodloužit přes noc.
Podle ředitele teplické záchranky ing. Ladislava Nováka bylo nutné v rámci rekonstrukce vybudovat ložnice pro lékaře, zdravotní sestru a řidiče…

Teplice – sociální zařízení a koupelnu, místnost pro dezinfekci, záznamové zařízení a kuchyňku. „Rekonstrukční práce skončily v minulém měsíci a od srpna tu běží zkušební provoz. Zatím je pracoviště obsazeno v pracovní dny po jedné denní směně od sedmi do patnácti hodin. Se službami přes noc se počítá v září, zprvu v pondělí, středu a pátek od devatenácti hodin do šesti hodin ráno. Od října se nočními směnami budeme snažit pokrýt všechny pracovní dny,“ uvedl ing. Novák, s tím, že se zvýší dojezdová vzdálenost a zkrátí směrem do Českého středohoří tak, aby byl dodržen patnáctiminutový dojezd. Dodal pak, že rekonstrukce probíhala ve spolupráci a za podpory teplického okresního úřadu i Hornické nemocnice s poliklinikou v Bílině. „Podařilo se vybudovat i náhradní zdroj proudu pro naše pracoviště,“ konstatoval s uspokojením.

Další novinkou teplické zdravotnické záchranné služby je letos již čtvrté nové vozidlo v rámci výměny zastaralého vozového parku. „Tři nová vozidla značky Volgswagen doplní čtvrté,“ potvrdil ing. Novák. Nahradí zastaralé vozidlo značky Peugeot pro lékařskou službu první pomoci. Bude vybaven jako trvalá záloha zdravotnické záchranné služby v případě potřeby a měli bychom ho obdržet ještě do konce září. Čtvrté vozidlo se nám podařilo získat mimo jiné i s podporou okresního úřadu, s nímž je spolupráce na velmi dobré úrovni,“

připomenul.

Z fondu kulturních a sociálních potřeb si záchranáři v jedné z místností, používaných dosud jako skladiště, vybudovali posilovnu. „Pro záchranáře má fyzická kondice svůj význam,“ soudí ředitel ing. Ladislav Novák. „Proto jsme z fondu na vybavení uvolnili třicet tisíc korun, které jsme si dali do rozpočtu. Zpracoval se provozní řád. Posilovnu má na starosti František Semerád, který má spolu se Zdeňkem Kleinem největší zásluhu na jejím zřízení,“ dodal. Dalším záměrem teplických záchranářů je vybudovat přístřešek pro vozidla záchranné služby. Zatím se ale zpracovává studie, která bude sloužit pro výběr dodavatele stavby. Ve stadiu zrodu a dalších jednání je i propojení stávajícího kamerového systému, který slouží ke sledování vlastního parkoviště s kamerami, které chce NsP Teplice umístit uvnitř areálu nemocnice, aby se zamezilo krádežím.

ANTONÍN TATÍČEK, Deník Směr, 22.8.2001

Ohodnoťte tento článek!