Přejít na obsah

Pracující lékaři stárnou a nemá je kdo nahradit, říká šéf ČLK v on-line rozhovoru

zpět
4.11.2011
MUDr. Milan Kubek
zvětšitMUDr. Milan Kubek
Autor: ZDN

MUDr. Milan Kubek | Autor: ZDN

 

České zdravotnictví personálně vykrvácí, pokud lékaři nedostanou přidáno na platech. I takový názor zazněl v on-line rozhovoru prezidenta České lékařské komory Milana Kubka pro server IHNED.cz.

Prezident České lékařské komory (ČLK) Milan Kubek tvrdí, že počet lékařů na počet obyvatel v Česku je v rámci EU průměrný. „Naším problémem je katastrofální demografická struktura lékařů, tedy skutečnost že pracující lékaři stárnou a dále špatný poměr mezi počty lékařů v jednotlivých odbornost. Problém ještě komplikuje bariéra mezi soukromými lékaři a nemocnicemi, tedy skutečnost, že na zajišťování nepřetržité lékařské péče se podílí pouhá 1/3 pracujících lékařů,“ říká v on-line rozhovoru šéf lékařské komory.

Nyní se prezident ČLK dostal s ministerstvem „do křížku „kvůli zvyšování platů zdravotníků. Ministerstvo slovy jeho mluvčího Vlastimila Sršně tvrdí, že komora na zdravotnické reformě příliš nespolupracuje. „ČLK byla a je i nadále připravena spolupracovat při nápravě poměrů ve zdravotnictví. To však neznamená, že budeme jako tupci podporovat každý nesmysl,“ říká prezident lékařů Milan Kubek. Platy lékařů za hodinu práce podle prezidenta LOK výrazně zaostávají za podobně kvalifikovanými odborníky, například právníky. „V porovnání s platy lékařů například v Německu či Velké Británii jsou pak přímo katastrofální. A právě tyto země řeší svůj nedostatek lékařů na náš úkor, právě tam lékaři odchází,“ tvrdí Kubek.

Odpovědi Milana Kubka v on-line rozhovoru najdete na serveru iHNEd.cz nebo ZDE.


Komentovat článek: Pracující lékaři stárnou a nemá je kdo nahradit…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

1 nejnovější komentář k článku Pracující lékaři stárnou a nemá je kdo nahradit…

Komentáře

1 komentář
názor Mladí potřebují dobré vzory  | 4. 11. 2011 13:32

Mladí potřebují dobré vzory,své hrdiny,aby je povolání lékaře přitahovalo. Ovšemže dobrý plat-ocenění společnosti-by k tomu mělo patřit.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné