Přejít na obsah

Praha 6 se odvolá proti prohlášení polikliniky památkou

zpět
11.5.2017
lékařka, sestra, senioři, seniorka, LDN
zvětšitlékařka, sestra, senioři, seniorka, LDNZdroj: Shutterstock

lékařka, sestra, senioři, seniorka, LDN | Zdroj: Shutterstock

 

Praha 6 se odvolá proti prohlášení polikliniky Pod Marjánkou nemovitou kulturní památkou. Polikliniku prohlásilo památkou ministerstvo kultury, jeho rozhodnutí ale není pravomocné kvůli podání rozkladu.

Objekt je v majetku městské části, která ji chce opravit a dostavět k ní objekt léčebny dlouhodobě nemocných (LDN). Praha 6 má na opravy přidělenou dotaci 60 milionů korun od magistrátu, čerpat ji může do konce příštího roku.

„Záměrem radnice je i nadále nechat v areálu polikliniky vybudovat léčebnu dlouhodobě nemocných. Vedení městské části zároveň zpracuje analýzu reflektující novou situaci a s ní související ekonomické dopady na původně zamýšlenou přestavbu,“ uvedl mluvčí Prahy 6 Martin Churavý.

Městská část získala od státu objekt Pod Marjánkou v roce 2008. Podmínkou bezplatného převodu byl provoz zdravotnického zařízení do roku 2033. Zařízení spravovala od roku 2010 soukromá společnost Poliklinika Pod Marjánkou, loni polikliniku převzala městská část a firmě vyplatila téměř 40 milionů korun.
Případná dostavba pro umístění LDN bude stát kolem 100 milionů korun. Nový objekt se 102 lůžky by měl být napojen na současnou budovu z východní strany. Z nájmu prostor by městská část mohla mít příjem 2,5 milionu korun ročně.

Původně se pro LDN nepočítalo s dostavbou, ale s využitím části objektu. Lidé ale byli proti, přístavba pro LDN se zase nelíbí některým lékařům, kteří mají v objektu ordinace.


Komentovat článek: Praha 6 se odvolá proti prohlášení polikliniky…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné