Praha kvůli sporům pošle na záchranku personální a finanční audit

dokumenty, dokumentace, stetoskop

Praha pošle na záchrannou službu personální a finanční audit, který má prověřit tři poslední roky fungování příspěvkové organizace. Rozhodla o tom rada města, řekl radní pro zdravotnictví Radek Lacko (ANO). Vedení záchranné služby několik týdnů opětovně řeší spory se zaměstnanci.

Ředitel záchranky Zdeněk Schwarz potvrdil, že o auditu ví.

„Vyslechli jsme si obě strany a dospěli jsme k závěru, že nejlepší cestou, jak situaci zklidnit, bude provedení auditu,“ řekl ČTK Lacko. Výsledky by měly být známy v průběhu února nebo března.

Podle ředitele se podobná kontrola se odehrála v minulosti, žádné pochybení prý nezjistila. „Doufám, že (audit) minimálně ověří, jaká je pravda, a že revolucionáři nás obviňují neprávem,“ dodal Schwarz.

Zaměstnanci záchranné služby v uplynulých týdnech několikrát uvedli, že nejsou spokojeni s pracovními podmínkami. Mluvili mimo jiné o obhroublém jednání a vyhrožování. Na problémy přišli upozornit i na prosincové zasedání zastupitelstva. Vedení záchranářů jejich argumenty odmítlo.

Záchranná služba, která má kolem 500 zaměstnanců, se letos stala předmětem zájmu médií také při sporu s nemocnicemi ohledně předávání pacientů. Záchranáři v Praze denně zasahují zhruba u 300 případů.

Ohodnoťte tento článek!