Praha pronajme pavilon na Bulovce, Drop in se nepřestěhuje včas

stěhování, přesun, krabice,

Pražští radní schválili záměr pronajmout nový pavilon v Nemocnici na Bulovce, který Prahu stál zhruba 300 milionů korun. Město se po několika týdnech s Bulovkou domluvilo na nájemném ve výši asi sedm milionů korun ročně. Záležet bude ale na rozhodnutí rady, jakého provozovatele vybere. Rada by o tom měla jednat na konci srpna, řekl radní pro oblast zdravotnictví Ivan Kabický (ODS).

Kvůli dlouhotrvajícím diskusím Prahy s nemocnicí o podmínkách nájemného se zdrží stěhování laboratoří do nového pavilonu. Na Bulovku se tak nestihne včas přesunout metadonové centrum Drop in, které má v centru města smlouvu jen do konce srpna. Prostory pro Drop in budou připraveny až v prosinci, řekl Kabický. Metadonové centrum bude zhruba stovce klientů zatím sloužit v jiné ordinaci, kterou provozuje v Praze 2. Laboratoře se do nového pavilonu přemístí zřejmě do konce roku.

Bulovka, kterou provozuje ministerstvo zdravotnictví, je dlouhodobě ztrátová. Hlavní město vlastní v areálu kromě nového pavilonu zhruba 70 procent budov a pozemků. Za ně platí nemocnice už řadu let symbolické nájemné ve výši 10.000 korun ročně. Praha chtěla původně smlouvu změnit, žádala 20 milionů korun. V jaké fázi nyní vyjednávání je, ale nechtěl radní komentovat. Primátor Bohuslav Svoboda v pondělí na dotaz novinářů řekl, že stávající smlouva zůstane, dokud se nerozhodne, jakým směrem se bude pražské zdravotnictví dál ubírat.

Město totiž před několika měsíci požádalo ministerstvo o svěření čtyř zdravotnických zařízení a prodělečná Nemocnice Na Bulovce je jedním z nich. O možném převodu nemocnic do správy města se podle informací ČTK rozhodne v průběhu několika týdnů.

Ohodnoťte tento článek!