Praha se dohodla na úpravě smlouvy s Nemocnicí Na Bulovce

Praha se po ročním vyjednávání dohodla na úpravě nájemní smlouvy s Nemocnicí Na Bulovce. Řekl to radní pro zdravotnictví a bydlení Radek Lacko (ANO).

Částku, o kterou se nájem zvýší, ale zatím nechtěl uvést. Vzejde podle něj z posudku. Jako vlastník většiny areálu žádá město navýšení ze současných zhruba sedmi milionů na 35 milionů korun ročně. Nemocnice, jejíž pavilony potřebují investici v řádu miliard korun, si ale představuje nájemné mezi 15 a 20 miliony korun.

„Chybí nám tam doladit asi dvě tři věty technického rázu, které na obsahu smlouvy nic nemění,“ řekla po jednání s radním ředitelka nemocnice Andrea Vrbovská. Smlouva bude na 20 let s opcí na deset let. Podle Lacka konečná cena vzejde z třetího posudku. „Jedná se tam ještě o některé pozemky, které buď budou předmětem nájmu, nebo je bude spravovat město,“ dodal Lacko.

Donedávna ztrátovou nemocnici provozuje ministerstvo zdravotnictví. Hlavní město je majitelem téměř tří čtvrtin majetku nemocnice. Vlastní i pavilon, jehož přestavba vyšla na skoro 400 milionů korun. Podle radního město v posledních letech do nemocnice investovalo 600 až 700 milionů korun. Další stovky milionů korun investic ještě potřebuje. Ministerstvo předloni poslalo jednorázovou podporu 200 milionů korun.

Praha se dohodla na úpravě smlouvy s Nemocnicí Na Bulovce
Ohodnoťte tento článek!