Přejít na obsah

Praha se dohodla na úpravě smlouvy s Nemocnicí Na Bulovce

zpět
29.11.2016
Nemocnice Na Bulovce, Bulovka
zvětšitNemocnice Na Bulovce, Bulovka
Autor: Jan Hrouda

Nemocnice Na Bulovce, Bulovka | Autor: Jan Hrouda

 

Praha se po ročním vyjednávání dohodla na úpravě nájemní smlouvy s Nemocnicí Na Bulovce. Řekl to radní pro zdravotnictví a bydlení Radek Lacko (ANO).

Částku, o kterou se nájem zvýší, ale zatím nechtěl uvést. Vzejde podle něj z posudku. Jako vlastník většiny areálu žádá město navýšení ze současných zhruba sedmi milionů na 35 milionů korun ročně. Nemocnice, jejíž pavilony potřebují investici v řádu miliard korun, si ale představuje nájemné mezi 15 a 20 miliony korun.

„Chybí nám tam doladit asi dvě tři věty technického rázu, které na obsahu smlouvy nic nemění,“ řekla po jednání s radním ředitelka nemocnice Andrea Vrbovská. Smlouva bude na 20 let s opcí na deset let. Podle Lacka konečná cena vzejde z třetího posudku. „Jedná se tam ještě o některé pozemky, které buď budou předmětem nájmu, nebo je bude spravovat město,“ dodal Lacko.

Donedávna ztrátovou nemocnici provozuje ministerstvo zdravotnictví. Hlavní město je majitelem téměř tří čtvrtin majetku nemocnice. Vlastní i pavilon, jehož přestavba vyšla na skoro 400 milionů korun. Podle radního město v posledních letech do nemocnice investovalo 600 až 700 milionů korun. Další stovky milionů korun investic ještě potřebuje. Ministerstvo předloni poslalo jednorázovou podporu 200 milionů korun.


Komentovat článek: Praha se dohodla na úpravě smlouvy s Nemocnicí…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné