Přejít na obsah

Pražská záchranka bude mít od středy nového ředitele

zpět
30.6.2015
vrtulník, helikoptéra, záchranka, pohotovost, záchranná služba
zvětšitvrtulník, helikoptéra, záchranka, pohotovost, záchranná službaZdroj: ZZS HMP

vrtulník, helikoptéra, záchranka, pohotovost, záchranná služba | Zdroj: ZZS HMP

 

Pražská záchranná služba bude mít od středy nového ředitele. Rada města jej jmenuje v úterý, řekl na dotaz ČTK radní pro zdravotnictví Radek Lacko. Jméno ale nechtěl říci. V médiích se o víkendu objevila informace, že by šéfem záchranky měl být bývalý náměstek z Fakultní nemocnice Motol Petr Kolouch.

„Jsem rád, že jsme výběr nového ředitele zvládli, v úterý ho představíme,“ řekl Lacko. Do té doby si prý členové komise ohledně jména kandidáta dali „bobříka mlčení“.

V úterý ve funkci šéfa záchranky po řadě let končí Zdeněk Schwarz. Bývalého senátora za ODS radní odvolali kvůli dlouhodobým problémům uvnitř organizace. Zaměstnanci záchranné služby si na Schwarze dlouhodobě stěžovali, část z nich několik měsíců volala po jeho odchodu. Následný audit ukázal, že Schwarz řídil záchranku autoritativně a vázla komunikace. Schwarz, který se do výběrového řízení přihlásil, tvrdí, že rada podlehla nátlaku a šikaně odborů. Žádnou vinu necítí.

Pražští záchranáři loni ošetřili 110.413 pacientů, tedy asi 300 denně. Letos počet výjezdů za den vzrostl na 350 za den. Ročně hospodaří zhruba se 400 miliony korun, z nichž 60 procent dostává jako příspěvek od hlavního města, zbytek jí proplácejí zdravotní pojišťovny.


Komentovat článek: Pražská záchranka bude mít od středy nového…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

2 nejnovější komentáře k článku Pražská záchranka bude mít od středy nového…

Komentáře

další 2 komentáře
Eda V To si naběhli  | 1. 07. 2015 09:40

No jasně a celou dobu mu jste za prdelkou a proto to můžete zodpovědně zhodnotit, že... Je mi líto, ale zaměstanci záchranky Dr. Koloucha znají lépe než Vy, takže se prstíčkem nehrabe ale tleská... Dost velký kvalitativní posun oproti odborníkovi, který neumí ani zastabilizovat pacienta po pádu do jámy...

Ivan To si naběhli  | 30. 06. 2015 10:19

Jestli si pracovníci stěžovali na Dr. Schwarze tak ještě budou prstíčkem hrabat. Medicíně rozumí takprůměrně, ale jako manažer je absolutní nula. Z Homolky ho v podstatě vyhodili a jak si odděchli, v Motole byl pro smích a také byl s velkou slávou odejit. V soukromí se nechyt tak teď záchranka....? Vždyť v zastupitelstvu sedí Ludvík, kandidát na primátora, tak proč jim to nerozmluvil? Možná na něj Kolouch lecos ví.... Bůh ochraňuj pacienty a skvělý personál záchranné služby!!!

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné