Přejít na obsah

Pražské nemocnice: akutní péči zajistíme

zpět
9.1.2011
sestra, pacient, nemocnice, pokoj, tlak
zvětšitsestra, pacient, nemocnice, pokoj, tlakZdroj: www.umflint.edu

sestra, pacient, nemocnice, pokoj, tlak | Zdroj: www.umflint.edu

 

Předseda Lékařského odborového klubu - Svazu českých lékařů (LOK - SČL) Martin Engel včera varoval před další masivní vlnou výpovědí svých kolegů ze státem řízených nemocnic.

Jejich ředitelé se tou dobou sešli s ministrem zdravotnictví Leošem Hegerem (TOP 09). Pražské fakultní nemocnice po schůzce deklarovaly, že jsou připraveny zajistit péči o pacienty i po prvním březnu 2011.

Motolští lékaři lavírují Jak Deník informoval již včera, v hlavním městě se protestní akce organizovaná LOK -SČL nesetkala s příliš velkou odezvou odezvou. Na již podané výpovědi zde zatím trvá 539 z celkového počtu 4190 lékařů zaměstnaných ve státem řízených pražských nemocnicích. To je zhruba každý sedmý. Zdaleka nejvážnější je v tuto chvíli situace v nemocnici Na Bulovce. Odsud hodlá k prvnímu březnu 2011 odejít 181 lékařů. Následuje Fakultní Thomayerova nemocnice s poliklinikou se 101 výpověďmi. Ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady se výpovědí k odborářskému protestu připojilo zatím 87 lékařů. Všeobecná fakultní nemocnice hlásí 102 a nemocnice svatého Karla Boromejského 13 výpovědí. Fakultní nemocnice Motol zatím jako jediná oznámila, že 14 z 55 lékařů, kteří původně chtěli odejít, si svou výpověď rozmyslelo. „Mám informaci, že v nejbližších dnech stáhne výpověď dalších devět lékařů,“ informoval ředitel Motola Miloslav Ludvík. Dalších šest nových lékařů má podle něj nastoupit. Odboráři: V Praze cítíme rezervy V Ústřední vojenské nemocnici ve Střešovicích ani v nemocnici Na Františku se k akci nepřipojil nikdo. Toto ale podle Engela nemusí být konečný stav.
„Očekáváme výpověď další tisícovky lékařů. Rezervy jsou mimo jiné i v Praze,“ sdělil včera Engel.
Ředitelé pražských fakultních nemocnic včera dostali od ministra Hegera volnou ruku k řešení komplikací, které by teoreticky mohly po prvním březnu nastat. Svorně ale tvrdí, že akutní péče o pacienty rozhodně nebude ohrožena.

Pomoc s koordinací přislíbil i primátor Bohuslav Svoboda. Pravděpodobně totiž bude nutné slučovat či nahrazovat některá oddělení jinými. Týkat by se to mohlo především neurologických oddělení. To včera potvrdila i bývalá ministryně zdravotnictví a nyní ředitelka Všeobecné fakultní nemocnice Dana Jurásková. „O zajištění péče pro neurologické pacienty budu jednat s ostatními pražskými nemocnicemi,“ potvrdila Jurásková. „Péče ohrožena nebude,“ dodala.


Autoři

Regionální deník

Komentovat článek: Pražské nemocnice: akutní péči zajistíme

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Pražské nemocnice: akutní péči zajistíme

Komentáře

dalších 12 komentářů
BOB ad titulek + vyznění článku  | 9. 01. 2011 23:21

My, nemocniční lékaři, budeme pracovat na 200%!

BOB Praktičtí lékaři podporují akci D-O  | 9. 01. 2011 23:19

Určitě přijedu! Politici s námi tak pohrdají, že už je nejvyšší čas něco s tím dělat!

BOB Tak Pražci!  | 9. 01. 2011 23:17

Máte to dobré. Inu Praha je přefakultovaná!

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné