Pražské pohotovosti loni ošetřily 140.788 pacientů

Pražské pohotovosti loni ošetřily 140.788 pacientů, což je o několik stovek lidí víc než předloni. Nejvíce lékaři ošetřili dospělých a zhruba čtvrtinu pacientů pak tvořili Středočeši.

Vyplývá to z analýzy, kterou dnes dostali pražští radní. Lékařská pohotovost fungovala v Praze loni na sedmi místech a Praha na její provoz v rozpočtu vyčlenila 20,5 milionu korun. Z celkového počtu ošetřených bylo 55.522 dospělých, 46.806 dětí a 38.460 pacientů navštívilo zubní pohotovost. Nejvíce lidí bylo ošetřeno v prosinci, a to 14.467, nejméně pak v srpnu, kdy lékaři přijali 9850 osob. „Prosincové maximum se zpravidla každoročně opakuje, a to v souvislosti s kulminací chřipkových a dalších respiračních či jiných infekčních onemocnění,“ píše se v dokumentu.

Největší skupinou pacientů byli Pražané. Ve všech třech zmíněných kategoriích ale tvořili minimálně pětinu pacientů Středočeši. Nejméně jich bylo mezi dospělými, 20 procent, mezi dětmi a na zubním pak obyvatelé Středočeského kraje tvořili asi 27 procent pacientů. Počet cizinců se pohybuje do 10 procent.

Pohotovost v Praze funguje ve čtyřech fakultních nemocnicích a dále pak v Thomayerově nemocnici, Nemocnici Na Bulovce a Městské poliklinice Praha. Nejčastěji přijímala pacienty nemocnice v Motole, s bolavými zuby se lidé vydávali nejčastěji do Městské polikliniky Praha.

Ohodnoťte tento článek!