Pražští záchranáři budou mít na svou ochranu pepřové spreje

Pražští záchranáři budou mít na svou ochranu pepřové spreje. Rozhodla o tom městská rada. Vybavení všech sanitek záchranné služby bude stát asi 30 tisíc korun, řekl náměstek primátora Rudolf Blažek…

PRAHA –

„Rozhodli jsme se, že nebudeme čekat na to, až se připraví legislativní úpravy, ale že zareagujeme rychle,“ prohlásil předseda bezpečnostního výboru pražského zastupitelstva Pavel Žďárský. Spreje umožní napadeným záchranářům dát se na ústup a přivolat policii. Osobně předpokládá, že je záchranáři budou mít

k dispozici nejpozději do měsíce.

Bezpečnostní výbor se v posledních měsících zabýval přibývajícími případy brutálního napadení záchranářů. Těchto případů bylo loni zaznamenáno 18 a do začátku letošního března už 19, uvedl.

Posádky vozů budou vybaveny pepřovými spreji, které nepodléhají žádnému schvalovacímu procesu a budou určeny pouze pro mimořádné situace napadení osádky vozidla.

Úmyslem města není záchranáře ozbrojit, ale poskytnout jim ochranný prostředek, aby měli možnost ústupu, podtrhl Žďárský. Každé použití spreje bude evidováno, zaprotokolováno policií, aby se vyloučilo zneužití.

ČTK

Ohodnoťte tento článek!