Přejít na obsah

Před Hegerovým úřadem vrcholí dnes kampaň odborů za vyšší platy

zpět
7.12.2011
Účastníci demonstrace 21. 9. 2010.
zvětšitÚčastníci demonstrace 21. 9. 2010.
Autor: Leoš Chodura

Účastníci demonstrace 21. 9. 2010. | Autor: Leoš Chodura

 

Odbory lékařů, sester a dalších zdravotníků z nemocnic ukončí dnes před úřadem ministra Leoše Hegera (TOP 09) měsíční kampaň Zůstáváme, splňte sliby, ve které ministrovi připomínaly slib zvýšení platů v nemocnicích příští rok o deset procent. Heger nabídl od ledna 6,25 procenta, to odborům nestačí. Vytvořily Zdravotnickou trojku, dohromady zastupuje 48.000 odborářů, více než polovinu personálu nemocnic.

Odboráři přinesou ministrovi své Prohlášení jako poslední ze série dárků a vytvoří živý řetěz kolem budovy. Organizátoři očekávají zhruba 300 lidí.

Mítinky se od 7. listopadu do 7. prosince konaly postupně ve všech krajích. Ve dnech, kdy mítink nebyl, dostal ministr od odborářů připomínací dárky - první byla obří kopie únorového memoranda, kterým vláda slíbila zdravotníkům zvyšování platů, a velký budík nastavený na pět minut po dvanácté. Zatím posledním dárkem byla mikulášská nadílka, ministr dostal vedle ovoce také brambory a uhlí, aby prý se polepšil.

Situaci si chtějí odboráři vyjasnit s Hegerem za přítomnosti premiéra Petra Nečase (ODS). Na tento týden jim prý premiér slíbil schůzku. Heger tvrdí, že v úhradové vyhlášce pro příští rok jsou peníze i na zvýšení platů, odbory shodně s nemocnicemi tvrdí opak.

Po mítinku se sejdou na poradě předsedové Lékařského odborového klubu - Svazu českých lékařů a rozhodnou o případném přitvrzení akcí. Do Vánoc by měli pacienti mít klid, omezování péče bude nejdřív po Novém roce. Akce ale musejí ještě schválit ostatní členové Zdravotnické trojky - Odborový svaz zdravotnictví a sociální péče a Profesní a odborová unie zdravotnických pracovníků.


Komentovat článek: Před Hegerovým úřadem vrcholí dnes kampaň…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné