Přejít na obsah

Před kolínskou nemocnicí zemřel pacient, který odmítl léčbu

zpět
4.4.2007

Před nemocnicí v Kolíně zemřel v pondělí večer devětačtyřicetiletý muž. Do zdravotnického zařízení ho necelé tři hodiny předtím převezla záchranná služba z Jevan, kde byl nalezen na silnici v bezvědomí po pádu z kola. Pacient ale léčbu i hospitalizaci odmítl, řekli zástupci policie a nemocnice...

Kolín -

K muži ležícímu na silnici byla do Jevan přivolána záchranná služba v 17:05. Podle její mluvčí Terezy Janečkové byl pacient po pádu z kola v krátkodobém bezvědomí. Sanitka ho převezla do nemocnice v Kolíně.

Kolínská policejní mluvčí Petra Čimová uvedla, že muž v 19:30 na vlastní žádost z nemocnice odešel. Na protějším chodníku před vchodem do zdravotnického zařízení ale opět zkolaboval a později zemřel. Policie případ vyšetřuje jako podezření z ublížení na zdraví. Vyšetřovatel nařídil pitvu.

Mluvčí nemocnice Gabriela Uriková řekla, že pacient odmítl léčbu i hospitalizaci. „V současné době zjišťujeme podrobnosti o jeho zdravotním stavu,“ dodala.

Na začátku roku zemřel před branami nemocnice v Olomouci bezdomovec. Těsně před smrtí jej dvakrát po sobě zavezla do nemocnice záchranná služba k ošetření. Ani při jedné z prohlídek ale lékařka nezjistila žádný akutní nález. Muž si prý na nic nestěžoval, pouze chtěl jídlo a zůstat v nemocnici. Ven ho vyvedla bezpečnostní služba, která ho za hodinu našla mrtvého pár metrů od brány nemocnice. Pitva prokázala, že zemřel kvůli akutnímu dlouhotrvajícímu onemocnění dýchacího ústrojí. Případ včetně postupu personálu nemocnice policisté stále prověřují.

ČTK


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

ČTK

Komentovat článek: Před kolínskou nemocnicí zemřel pacient, který…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Před kolínskou nemocnicí zemřel pacient, který…

Komentáře

dalších 9 komentářů
Oiko Re:pochybení  | 5. 04. 2007 12:46

Vždyť vy přesně víte jak by to mělo být a jak to není. Jste inteligentní.

katango Re:pochybení  | 4. 04. 2007 21:18

Jo.Zadržíte přes odpor pacienta a jste za estébáka.nezadržíte....viz výše.Do ANANASU !!!!!!!!!

lékař pochybení  | 4. 04. 2007 20:46

Lékař měl pacienta uprosit a přesvědčit, aby se nechal léčit. Měl využít všech svých komunikačních schopností a znalostí mj.také z oboru psychologie a přesvědčit nebohého zraněného, že se má léčit.Lékař pochybil, protože to měl zvládnout.Protože titulem MUDr. se stává nadčlověkem, dokonalým robotem a strojem.Nekonečně trpělivým a vstřícným.Měl pacienta třeba i několik hodin přesvědčovat o vhodném postupu a vyšetřeních.Šlo přeci o lidský život a tomu měl lékař podřídit vše.Do ananasu!

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné