Přednosta rezignoval

Přednosta klatovského okresního úřadu Ivan Petrů podle očekávání rezignoval. Vaz mu zlomila kauza kolem výběrového řízení na ředitele místní nemocnice…

Klatovy – Na svou funkci přednosty Okresního úřadu v Klatovech rezignoval Ivan Petrů. Včera to potvrdil Jiří Hájek, mluvčí ministerstva vnitra.

„Ve čtvrtek jsme obdrželi oficiální dopis, jímž nám přednosta klatovského okresního úřadu oznámil svou rezignaci k následujícímu dni, tedy pátku 15. února,“ řekl Hájek.

Tento krok dnes už bývalého přednosty nebyl pro obyvatele okresu ničím, co by alespoň částečně nečekali. O okresní úřad a jeho šéfa se totiž od loňského září zajímal ministr vnitra Stanislav Gross, poté, co byl jeho úřadu ministerstvem zdravotnictví postoupen případ výběrového řízení na ředitele Nemocnice s poliklinikou v Klatovech. Člen Poslanecké sněmovny, Klatovan Milan Ekert, požádal ministra zdravotnictví o přešetření jeho okolností a se stejným požadavkem se na Bohumila Fišera obrátil i klatovský Lékařský odborový klub. Fišer krátce poté konstatoval, že konkurs neproběhl v souladu s příslušnou vyhláškou, a celou kauzu postoupil vnitru. Gross koncem listopadu prohlásil, že zvažuje přednostovo odvolání. S Petrů se sešel v lednu.

„Vzhledem k tomu, že Petrů odstoupil sám, nebude se ministerstvo vyjadřovat k jeho důvodům. Mohu jen potvrdit, že v rozhodnutí bývalého přednosty nepochybně sehrála důležitou roli schůzka s panem ministrem,“ konstatoval Hájek. Dodal, že vnitro bude o situaci informovat vládu. Pak prý co nejrychleji vyhlásí výběrové řízení na nového přednostu. Vedení okresu se prozatím ujal Petrův dosavadní zástupce Zbyněk Weber.

IVANA HARANTOVÁ, Plzeňský deník, 19.2.2002

Ohodnoťte tento článek!