Přejít na obsah

Premiéra šéfa nemocnice se zatím odkládá

zpět
17.8.2011
zdravotnictví, medicína
zvětšitzdravotnictví, medicínaZdroj: www.redwoodareahospital.org

zdravotnictví, medicína | Zdroj: www.redwoodareahospital.org

 

Lékař Luděk Nečesaný, který povede Karlovarskou krajskou nemocnici od letošního září, se včera svým podřízeným zatím nepředstavil. Podle Václava Larvy, krajského radního pro zdravotnictví, tak učiní ihned po nástupu do funkce předsedy představenstva KKN.

„Jedním důvodem jsou dovolené primářů a zdravotnického personálu, ale také to, že bez oficiálního statusu by neměl formální důvod, aby se s lékaři setkal,“ vysvětlil.

Tento status získá Nečesaný, který do Karlových Varů přichází z Liberce, kde zastával post ředitele Krajské liberecké nemocnice, už příští pondělí, kdy jej valná hromada KKN, kterou supluje krajská rada, jmenuje do funkce představenstva krajské nemocnice.

V tento den zároveň z tohoto orgánu odstoupí čtyři krajští politici, které valná hromada odvolá. „Rezignaci jsme zamítli, protože tím bychom o dva měsíce zdrželi jmenování nových členů představenstva,“ zdůraznil radní Václav Larva.

I tak bude tento procesní úkon navýsost pikantní. V představenstvu KKN totiž dosud zasedali právě krajští radní (a také členové valné hromady KKN), kteří tak budou odvolávat sami sebe.

Z představenstva odstoupí jak radní Václav Larva (ČSSD), tak krajský náměstek Jaroslav Borka (KSČM), radní Miloslav Čermák a Jaroslav Bradáč (oba ČSSD). „Do představenstva pak budou zvoleni profesionálové. Náš úkol proto končí,“ zdůraznil radní Larva.

Tím ale změny v představenstvu KKN nekončí. V pondělí 22. srpna dovolí valná hromada a zároveň krajská rada jeho další tři členy. Kromě Luďka Nečesaného budou členy představenstva ještě další tři jeho bývalí spolupracovníci, kteří s ním přichází z Liberce.

Jména krajský úřad uvolní až po jejich jmenování do funkcí. A proč ta rychlost, když generální ředitel Zdeněk Horák, který požádal o uvolnění z funkce na vlastní žádost, ve funkci skončí 1. září?

„Jmenování nového představenstva umožní čas k předání krajské nemocnice. Proto to provádíme,“ vysvětlil radní Larva.

Do akciové společnosti Karlovarská krajská nemocnice, kterou ze sta procent vlastní Karlovarský kraj, patří chebská a karlovarská nemocnice. Sokolovská byla ze společnosti vyčleněna a kraj ji pronajal.


Klíčová slova

Autoři

Regionální deník

Komentovat článek: Premiéra šéfa nemocnice se zatím odkládá

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

1 nejnovější komentář k článku Premiéra šéfa nemocnice se zatím odkládá

Komentáře

1 komentář
doktor z nížiny Kloubouk dolů  | 17. 08. 2011 16:37

Smekám před sebekritikou a činy politiků ČSSD z Karlovarska! Sami se odvolají, aby předali řízení profesionálům, příčemž MUDr. Nečesaný je pravičák a byl jak v ODS, tak dokonce lídrem kandidátky TOP09 v Liberci před posledními volbami. Kdyby na něj neudělal podraz jiný člen TOP09, tak on mohl být dnes primátorem Liberce. Nastupuje poparoubkovská ČSSD novou cestu? Nebo je něco za tím??? Víte to někdo?

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné