Přerov se chystá prodat budovu rehabilitace za osm milionů korun

podpis, pero, smlouva, dohoda

Přerovská radnice se chystá prodat budovu bývalé ambulantní rehabilitace v areálu zdejší nemocnice za osm milionů korun.

Stavbu, která v minulosti vznikla v Akci Z a kterou už současný nájemce přerovského zdravotnické zařízení nepotřebuje, by měla od města koupit softwarová firma. ČTK to řekla náměstkyně primátora Přerova Elena Grambličková (ODS).

Nemocnice si od města budovu pronajímala od poloviny 90. let; nyní už o ni ale zájem nemá.
„Rada města doporučila zastupitelstvu schválit převod budovy rehabilitace na firmu, která vyšla vítězně z výběrového řízení za částku osm milionů korun,“ řekla Grambličková.

Tendr na prodej budovy radnice vypsala letos v srpnu. Podle znaleckého posudku ale činí cena nemovitosti v areálu nemocnice v současné době o dva miliony více, než kolik vítězná firma nabídla. Zastupitelé města by měli o její nabídce hlasovat ještě letos.

Do tendru na prodej budovy se původně přihlásili tři zájemci. Nejvyšší nabízená cena činila 16 milionů korun, firma, která ji předložila, ale nakonec vzala svůj návrh zpět. Druhý v pořadí městu nabídl osm milionů, poslední zájemce předložil cenu ještě o polovinu nižší.

Přerovskou nemocnici v současné době provozuje soukromá společnost Středomoravská nemocniční, která je dceřinou firmou holdingu Agel třineckého podnikatele Tomáše Chrenka.

Rehabilitační oddělení nemocnice se navíc před nedávnem přesunulo do nových prostor Léčebny dlouhodobě nemocných, a někdejší rehabilitační klinika tak zeje prázdnotou. Úpravy léčebny tehdy přišly na téměř sedm milionů korun.

Kromě přerovské nemocnice si nyní Agel od Olomouckého kraje pronajímá ještě dvě další zdravotnická zařízení, v Prostějově a ve Šternberku. V nájmu je má na 20 let.

Ohodnoťte tento článek!