Přejít na obsah

Prestižní titul pro pelhřimovskou nemocnici

zpět
3.10.2006

Dětské oddělení pelhřimovské nemocnice se v pondělí oficiálně zařadilo do rodiny oddělení s titulem Baby friendly hospital, tedy zdravotnických pracovišť přátelských dětem. Pelhřimovská nemocnice je v republikovém měřítku jedenašedesátou v pořadí s tímto prestižním titulem...

PELHŘIMOV -

V Pelhřimově začalo dětské oddělení usilovat o titul v loňském roce, kdy na novorozeneckém oddělení vznikla strategie podpory kojení. „Šlo hlavně o to změnit styl práce, přístup lékařů a zdravotních sester k maminkám a jejich dětem,“ připomenul primář oceněného oddělení Stanislav Houštěk. „Přesvědčit zaměstnance oddělení, změnit myšlení lidí, bylo asi nejtěžším úkolem při získávání titulu,“ dodal.

Změny k lepšímu pociťují především maminky, které s dětmi služby novorozeneckého úseku využívají. „Je to tady velice příjemné, prostředí je určitě přátelštější, než bývalo před lety,“ ocenila dopad změn Mirka Pešková, která tráví současné dny na novorozeneckém oddělení se svým synem Josefem.

Základním smyslem oddělení s titulem Baby friendly hospital je změna chování maminek při kojení. Výsledek má ale širší dopad. „Mám z ocenění samozřejmě radost. Většinou na sebe upozorňujeme úsilím získat peníze na drahé přístrojové vybavení nebo další investice. Změna způsobu práce lidí má ale rovněž velký význam pro lepší pověst nemocnice,“ poznamenal ředitel nemocnice Pavel Hrala.

V nemocnici v Pelhřimově vzniklo dětské oddělení v roce 1952. Od roku 1985 využívá nový pavilon, který vytváří dostatečné zázemí pro služby oddělení a jeho další rozvoj.

„V současnosti neodmítneme hospitalizaci žádného dítěte s maminkou, podmínky nám umožňují prosazovat princip Baby friendly hospital nejen na novorozeneckém úseku,“ uvedl primář Houštěk. Na oddělení pracuje v současnosti sedm lékařů, dále se zde o malé pacienty a jejich maminky stará třicet sester.

Právo


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Právo

Komentovat článek: Prestižní titul pro pelhřimovskou nemocnici

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné