Přejít na obsah

Převoz přístrojů z úrazovky ohrozí pacienty

zpět
17.12.2008

Odboráři Úrazové nemocnice jsou rozhodnuti podat trestní oznámení v případě, že se začnou ze zařízení stěhovat přístroje do Fakultní nemocnice Brno. Ředitelé nemocnic totiž podepsali smlouvu o převodu movitého majetku. „Podle právníků, které jsme oslovili, je smlouva o převodu majetku neplatná. Dokud probíhá legislativní proces, není možné s majetkem manipulovat,“ tvrdí ale pro Zdraví.Euro.cz šéfka odborů Lenka Doležalová...

Máte informace, kdy má k převozu přístrojů dojít?

Náš nový ředitel nás v pátek informoval, že smlouvu o převodu majetku Úrazové nemocnice na Fakultní nemocnici Brno už podepsal a že současně podepsal smlouvu, na jejímž základě tyto přístroje Fakultní nemocnice pronajímá Úrazové nemocnici do konce roku. Bohužel přes naši opakovanou žádost nám ani jednu ze smluv neukázal.

Domnívám se, že k fyzickému stěhování zatím nedojde, neboť jsme důrazně varovali, že by to ohrozilo zdraví a životy pacientů v nemocnici. Ale je pravda, že v jednom rozhovoru pan ministr uvedl, že přístroje odveze během několika dnů.

Kdy chcete trestní oznámení podat?

Pokud začne skutečné stěhování přístrojů, podáme okamžitě trestní oznámení, neboť dokud nemocnice funguje (obložnost je stále vysoká, počty přijímaných pacientů neklesají a v Brně ani není kam pacienty přesunout), všechny přístroje uvedené v seznamu potřebujeme k řádné péči o pacienty. Co udělá policie, nemohu předvídat, jen doufám, že zasáhne.

Jak by se situace podle Vás měla řešit?

Podle právníků, které jsme oslovili, je smlouva o převodu majetku neplatná. Dokud probíhá legislativní proces, není dle jejich vyjádření možné s majetkem manipulovat. Já osobně si myslím, že nejrozumnějším řešením je, aby oba ředitelé od smlouvy ustoupili.

Senát dal úrazovce zelenou, pravděpodobně tak připadne městu. Máte představu, kolik lékařů odejde do nového centra v Bohunicích?

O odchodu ještě uvažují asi tři až čtyři lékaři, někteří bez atestace, ale ani ti ještě nejsou definitivně rozhodnuti.

Michaela Svobodová, www.Zdravi.Euro.cz


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

www.Zdravi.Euro.cz

Komentovat článek: Převoz přístrojů z úrazovky ohrozí pacienty

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Převoz přístrojů z úrazovky ohrozí pacienty

Komentáře

dalších 7 komentářů
Petr Neugebauer Re:Lhát se nemá, odboráři!  | 17. 12. 2008 15:49

A Vy v té ÚN pracujete, Karle Moravče? Že máte tak přesné informace o tom, že nic takového jako převoz přístrojů nehrozí. Podejte tedy Vy trestní oznámení ve věci šíření poplašné zprávy. Jsou dva typy lidí. Jedni (je jich menšina) mají určitou sebeúctu, snaží se vidět věci kolem sebe vlastníma očima a zachovat si kritické myšlení. Nenechají se manipulovat politickými papoušky z médií (a je jedno, které barvy) a nenechají si kálet na hlavu. Když se ozvou, někdy pravda trochu nepřiměřeně (přivazování k přístrojům atd), pak jsou druhou skupinou lidí většinou označeni za "hysteriky", jsou obviněni, že problém "politizují" atd. Tahle druhá skupina je želbohu většinová. U nás v nemocnici je označuji jako "výtahoví odbojáři", tzn. že v životě na veřejnosti neřekli jasný názor, ale u piva a v zákulisí jsou hrdinové. Když jde do tuhého, ty první v tom kdykoli nechají vykoupat. A odbory? Je to jediný legální parner vedení v jednání o mzdách a pracovních podmínkách. Ale sestávají z lidí. U nás je třeba 330 doktorů v LOKu. Neházejte prosím všechny organizace do jednoho pytle. Takže příště prosím trošku déle přemýšlejte, než něco napíšete. Ale uznávám - "rudé odbory", to je mediálně zajímavý termín.

TV nova modrobolsch reality show  | 17. 12. 2008 14:53

a kdopak nam to tam tak cuka nozickama, Honziku? No joo, to je dedecek. Zamavame mu papa, trpaslicek uz mu pripravil rakvicku

v ceske bananofce tr postrada smysl, malemute  | 17. 12. 2008 14:02

je nutno ho nahradit nekolika svalnatymi sanitari a potom muze trestni oznameni podavat ten postizeny, uvidime, jak mu to pujde. Jinak u toho Jimramovskeho ocenuji odvahu, pokud nechodi do prace s bodyguardama

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné