Převrat v nemocnici

Nový ředitel mostecké nemocnice Miloslav Řehák odvolal z funkcí užší vedení a následně i 26 primářů. Cílem Řeháka je docílit lepší komunikace mezi pracovníky nemocnice. Někteří primáři i lékaři měli s nedávno odvolaným šéfem nemocnice osobní spory…

ventilované na veřejnosti i v médiích. Těm chce zřejmě Miloslav Řehák předejít.

V komunikaci vidí ředitel základní prostředek k dalšímu rozvoji nemocnice. Chce ekonomickou stabilitu a schopnost obnovit zdravotnickou techniku z vlastních zdrojů.

„Odvolání nemá konkrétní cílení na konkrétní osoby. Odvolaní pracovníci byli pověřeni vedením svých úseků do doby obsazení řádným jmenováním, “ sdělil Miloslav Řehák.

„Odvolání jsme přijali. Je v kompetenci ředitele stejně tak jako jmenování. Výsledek tohoto kroku ukáže až čas,“ řekl primář gynekologického oddělení Bohumil Bradáč.

„Další kroky, které budou následovat, budu vždy projednávat s dotčenými osobami, které si mimo jiné budou muset zodpovědět otázku, zda chtějí se mnou spolupracovat, mohou a chtějí se mnou mé cíle sdílet. Na konci celého procesu je tým se vším, co se s tímto slovem pojí,“ dodal Řehák.

Ústecký kraj

Ohodnoťte tento článek!