Převzetí dačické nemocnice brzdí majetkové vyrovnání

Titulní obrázek

Převzetí provozu městské Nemocnice Dačice brzdí majetkové vyrovnání mezi radnicí a současným provozovatelem PP Hospitals. Město v dubnu vypovědělo společnosti smlouvu kvůli omezení péče a nyní běží půlroční výpovědní lhůta. PP Hospitals požaduje za odstoupení od smlouvy 30 milionů korun…

Nemocnici měla už od 1. června začít provozovat krajská Nemocnice Jindřichův Hradec, kvůli jednání se ale termín posouvá.

„Jednání váznou z toho důvodu, že se nedohodlo finanční narovnání. To kraj nijak nereflektuje. My trváme na dohodě, kterou jsme uzavřeli v dubnu,“ řekl po dnešním jednání náměstek hejtmana pro zdravotnictví Vladimír Pavelka. Jindřichohradecká nemocnice by podle dohody v Dačicích provozovala následnou péči a ambulance, obnovení interny brání nedostatek lékařů.

„Společnost požaduje nějakých 30 milionů za poškození dobrého jména a za ušlý zisk, ale myslím, že to skončí velmi rozumně na tom, co vyplývá ze smlouvy,“ řekl ředitel nemocnice a bývalý jednatel PP Hospitals Leoš Dostál.

„Nyní se rýsuje jakási společná shoda a je to vyrovnání pohledávek a závazků, které mezi námi jsou,“ řekl starosta Dačic Rudolf Hájek. Dodal, že původní požadavek 30 milionů korun je nereálný a nyní obě strany hledají částku, na které by se shodly.

Jindřichohradecká nemocnice bude v dačickém zdravotnickém zařízení provozovat současný rozsah ambulancí a chirurgická ambulance se posílí na 24hodinový provoz. V nemocnici zůstane 56 lůžek pro dlouhodobě nemocné a jejich kapacita se do budoucna zřejmě rozšíří. Podle další dohody se Všeobecnou zdravotní pojišťovnou (VZP) mohou v zařízení vzniknout sociální a rehabilitační lůžka.

O vypovězení smlouvy s PP Hospitals rozhodlo v dubnu dačické zastupitelstvo. Společnost smlouvu porušila, když v nemocnici omezila akutní péči. Od 21. března uzavřela interní oddělení, protože je kvůli dlouhodobému nedostatku lékařů nemohla provozovat. Místo akutní péče chtěla zřídit lůžka pro dlouhodobě nemocné a rehabilitační lůžka. S tím ale nesouhlasila VZP.

ČTK

Ohodnoťte tento článek!