Přejít na obsah

Prezident ČLK chce podat ústavní stížnost na Julínkovy vyhlášky

zpět
11.1.2007

Prezident České lékařské komory (ČLK) Milan Kubek podá ústavní stížnost na vyhlášky ministra zdravotnictví Tomáše Julínka (ODS) o rámcových smlouvách a úhradách péče. Podle analýz komorových právníků jsou neústavní...

řekl Kubek ČTK. S analýzami seznámí dnes novináře.

Kubek požádal ministra o jednání, na němž chce probrat, jak zmírnit nepříznivé dopady obou norem. Na stejné téma chce jednat i se zdravotními pojišťovnami.

Kubkovi se nelíbí, že Julínkova vyhláška o rámcové smlouvě znemožnila lékařům, aby uzavírali s pojišťovnou trvalý smluvní vztah.

Mohou dostat smlouvu nanejvýš na osm let. ČLK trvá na tom, že lékaři, kteří o trvalý smluvní vztah před platností vyhlášky požádali, na něj mají nárok. S pojišťovnami chce Kubek vyjednat, aby trvalé smlouvy nabízely dál.

Kubek chce rovněž domluvit s pojišťovnami i jiné způsoby úhrady, než jsou uvedeny v Julínkově vyhlášce.

ČTK


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

ČTK

Komentovat článek: Prezident ČLK chce podat ústavní stížnost na…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Prezident ČLK chce podat ústavní stížnost na…

Komentáře

dalších 9 komentářů
Karel Tejnora Re:Re:Re:Re:Komoroví právníci  | 12. 01. 2007 23:22

Pane lékař, proč melete stále o zisku nemocnic - snad všechny mají vnitřní dluh. A zisk slouží k investicím, to je ekonomický pojem, ne kupa peněz ve slamníku. A trochu otrkaný ředitel nemocnice si také příjde na své a neříká se tomu zisk- kt

kazdat Re:Re:Re:Komoroví právníci  | 11. 01. 2007 20:56

Ale vysvětlete mi teda, proč jsou mzdy lékařů a sester v nemocnicích a.s.,v poliklinikách a.s.- obojí jako zaměstnaci, proč jsou mzdy již nyní nižší, než platy v příspěvkových nemocnicích. Myslíte, že majitel nemocnice, polikliniky dá zisk na mzdy? Omyl- dá to do vlastní spotřeby ,event. začne stavět byty... A když se Vám to nebude líbit ajste i kvalitní lékař, tak o Vás nestojí- můžete jít. Vždyť přijdou Rumuni a ti budou makat i za méně peněz.

Bohumír Šimek Re:Všechno je to sporné -Okolní státy?!?  | 11. 01. 2007 20:29

Nastoupit cestu okolních států není pro lékaře žádný med. Jde o intermitentní stávkování lékařů pro vysokou byrokracii a nízké ohodnocení. Děkuji, nechci! Proč se stále tolik bojíme přirozených vztahů ve zdravotnictví, které jsou nejekonomičtější a nejefektnější? Při neschopnosti našich politiků stabilizovat zdravotnický sektor, při pokusech o prostou buzeraci lékařů a řešení nedostatku peněz pokutováním lékařů za dobře vykonanou práci?

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné