Přejít na obsah

Při ošetření na Slovensku je lépe obrátit se na velké nemocnice

zpět
2.7.2001

Především na velké nemocnice a polikliniky by se měli obracet občané Česka, kteří při cestě na Slovensko potřebují lékařské ošetření. Mezistátní smlouva o úhradě nutné a neodkladné péče, která platí od 1. dubna, není totiž ještě zažita, a tak v menších a soukromých zařízeních by se mohli setkat s požadavkem, aby zaplatili...

Praha - Řekl to včera výkonný ředitel Svazu zdravotních pojišťoven Jaromír Gajdáček.

„Smlouva garantuje nutnou a neodkladnou péči včetně dopravy, zdravotnické záchranné služby, léků a zdravotnických prostředků předepsaných a vydaných na Slovensku, a to za stejných podmínek jako občanům Slovenska. Za tuto péči občan nic neplatí,“ uvedl.

Pokud si musí občan koupit léky nebo zdravotnické prostředky na předpis, náklady hradí v plné výši. Doklad o platbě předloží po návratu své pojišťovně k proplacení.

„Doporučujeme našim pojištěncům, aby se při návštěvě lékaře na Slovensku vždy prokázali průkazem pojištěnce a za poskytnutou zdravotní péči, a to s odvoláním na mezistátní smlouvu, v žádném případě neplatili v hotovosti. Pokud by přesto museli zaplatit, měli by po návratu se svou pojišťovnou projednat další postup. Pojišťovna jim ale může uhradit péči jen do výše, kolik by stála v tuzemsku,“ dodal Gajdáček.

Hradecké noviny, 30.6.2001


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Hradecké noviny

Komentovat článek: Při ošetření na Slovensku je lépe obrátit se na…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné