Příbramská záchytka by se mohla už brzy stěhovat do nemocnice

Příbramská protialkoholní stanice by mohla už brzy fungovat v nových prostorách v areálu oblastní nemocnice. Zástupci radnice a krajské nemocnice jednají o stěhování a podobě nájemní smlouvy.

Nemocnice je ochotna poskytnout městu vhodné prostory za symbolickou jednu korunu ročně, řekl ČTK zástupce ředitele pro ekonomiku a provoz Tomáš Hadžega.

O stěhování záchytky do areálu nemocnice se začalo mluvit ještě za bývalého vedení radnice. Nynější prostory jsou údajně nedostatečné a nesplňují ani novější hygienické předpisy. Podle Hadžegy by stanice mohla být přemístěna do suterénu budovy H v areálu na Zdaboři. Zástupci města si podle něj nové prostory už prohlédli a líbily se jim. „V současné době jsme domluveni tak, že v horizontu deseti dnů jim předložíme návrh nájemní smlouvy,“ uvedl Hadžega.

V areálu na Zdaboři je podle něj řada prostor, které nejsou ideálně využívány. „Tyhle jsou využívány částečně jako skladovací prostory. Ale není pro nás problém je vystěhovat a materiál, který je tam uložen, přestěhovat někam jinam,“ poznamenal Hadžega.

Město by za nájem platilo nemocnici korunu ročně, podílelo by se ale na nákladech na provoz budovy. Pokud bude radnice s podobou nájemní smlouvy souhlasit a záležitost schválí zastupitelé, mohla by záchytná stanice brzy fungovat v novém prostředí. „Řekl bych, že takový optimální termín by byl od pololetí letošního roku,“ odhadl Hadžega.

Kromě Příbrami jsou ve středních Čechách protialkoholní stanice v Kolíně a Mladé Boleslavi. Kraj záchytkám každoročně přispívá na provoz, další peníze přidávají města i obce v okolí. Přesto musejí radnice provoz protialkoholních stanic výrazně dotovat.

Ohodnoťte tento článek!