Přijde Ústav hematologie o akreditaci?

Titulní obrázek

Ústav hematologie a krevní transfúze sloučením se Všeobecnou fakultní nemocnicí zřejmě přijde o mezinárodní akreditaci. Ministr zdravotnictví Tomáš Julínek se ale žádných komplikací neobává, podle něj nebude problém akreditace doplnit…

Moderátorka – Eva Odstrčilová:

Ústav hematologie a krevní transfúze sloučením se Všeobecnou fakultní nemocnicí zřejmě přijde o mezinárodní akreditaci. Podle předsedy České společnosti pro kvalitu ve zdravotnictví Davida Marxe je nepřenosná a o novou bude muset žádat už nově vzniklý subjekt. Kromě zmíněného ústavu má u nás známku Joint Commission International jen pár zařízení, například Nemocnice na Homolce nebo Ústřední vojenská nemocnice. Ministr zdravotnictví Tomáš Julínek se ale žádných komplikací neobává, podle něj nebude problém akreditace doplnit.

Tomáš Julínek:

Tam určitě musí proběhnout jednání a protože když se změní právnická osoba, tak tam musí proběhnout nějaká jakási zkrácená akreditace, já teďka přesné údaje nemám, je to na nich, aby oni mě předložili všechny komplikace a rizika, které to obnáší. Tak, jak jsme to chtěli původně.

Moderátorka – Eva Odstrčilová:

Podle odvolaného ředitele Ústavu hematologie Pavla Klenera ale nebylo vůbec snadné akreditaci získat. Samotné přípravy trvaly dva roky a pak následovala komplexní prověrka celého pracoviště, kterou prováděli tři komisaři ze Spojených států. Několik dní zkoumali dokonalost dokumentace, uložení léčiv, bezpečnostní předpisy, zkrátka veškeré detaily, které mají jednak zaručit bezpečnost pacientů a jednak zaručit spolehlivost diagnostických a léčebných výkonů.

Přijde Ústav hematologie o akreditaci?
Ohodnoťte tento článek!