Prima: Zelenka se pokusil zabít víc lidí, než policie uvedla

Titulní obrázek

Petr Zelenka, obviněný z osmi vražd a devíti pokusů o vraždu pacientů v havlíčkobrodské nemocnici, se zřejmě pokusil zabít víc lidí než policie původně předpokládala. Naznačuje to další vyšetřování případu…

Podle odborníků mohl Zelenka pacientům podávat kromě heparinu i léky na srdce a cévy. Uvedla to dnes televize Prima.

„Policie se zabývá i možností, že by obviněný Zelenka mohl podávat, poškozeným i jiné léky kromě heparinu,“ řekla Primě mluvčí východočeské policejní správy Iva Marková.

Podle odborníků mezi nimi může být například adrenalin, inzulin nebo léky na potlačení poruch srdečního rytmu, ale i řada dalších přípravků. Jejich přítomnost v těle je možné zjistit jen velmi obtížně, uvedla Prima.

Zelenkův advokát Jan Herout podle Primy o dalším postupu policistů neví. Stejně se vyjádřil i ředitel nemocnice v Havlíčkově Brodě Vít Kaňkovský.

Zelenku policie obvinila 1. prosince. Tehdy už pracoval v nemocnici v Jihlavě, kam nastoupil po propuštění z havlíčkobrodské nemocnice, kde byl zaměstnán šest let.

Nemocnice, kontrolní komise i policie budou podle ředitele zařízení Kaňkovského prověřovat činnost Zelenky za celou dobu jeho působení v nemocnici, tedy nejen v období květen až září 2006, kdy podle svého doznání pacienty poškozoval.

Zelenkovi, který se k vraždám přiznal, hrozí v případě prokázání viny doživotní trest.

ČTK

Prima: Zelenka se pokusil zabít víc lidí, než policie uvedla
Ohodnoťte tento článek!