Primář z lounské nemocnice odsouzen za podvod

Bývalý primář nemocnice v Lounech Viktor Masarovič byl uznán vinným z nadržování. Toho se dopustil manipulací s odebranými vzorky krve po dopravní nehodě a zapíráním osoby, kterou hledala Policie ČR. Lékař byl odsouzen podmíněně a nesmí vykonávat funkci vedoucího lékaře…

Louny – Bývalý primář nemocnice v Lounech Viktor Masarovič byl uznán vinným z nadržování. Toho se podle soudu dopustil manipulací s odebranými vzorky krve po dopravní nehodě a zapíráním osoby, kterou hledala Policie ČR.

Odsouzen byl k dvouletému odnětí svobody s tříletou podmínkou a k zákazu činnosti ve funkci vedoucího lékaře.

Podle rozsudku Masarovič v prosinci 2000 nařídil provést záměnu krve tak, aby se do rukou policie nedostal vzorek tehdejšího ředitele nemocnice v Lounech Oldřicha Valty.

Ředitel se totiž zúčastnil večírku zaměstnanců nemocnice, poté usedl za volant pod vlivem alkoholu a při havárii těžce zranil spolujezdkyni.

Krev, kterou nemocnice předala policistům při vyšetřování dopravní nehody jako jejího viníka, ve skutečnosti patřila jedné ze zdravotních sester.

V pozadí podvodu stál podle rozsudku právě Masarovič, který měl podřízenou sestru donutit k odevzdání krve. Snažil se krýt ředitele nemocnice. Ten už byl za nehodu odsouzen v jiném procesu.

Liberecký kraj

Ohodnoťte tento článek!