Primáři jsou skeptičtí…

stavba, rekonstrukce

Budovy náchodské nemocnice, které patří k nejstarším nemocničním zařízením v kraji a na nichž například hygienici v poslední době nalézají závady způsobené zubem času, čeká největší rekonstrukce v historii.

O přestavbě, která si podle posledních propočtů vyžádá kolem dvou miliard korun, se hovoří již dlouho. Nyní však čím dál, tím víc hlasitěji a také častěji.

Naposledy se o přestavbě hovořilo zkraje tohoto týdne. V jídelně nemocničního zařízení byla pro primáře nemocnice zorganizována schůzka, jejíž hlavní náplní byla prezentace projektu firmy Helika, jež připravila projektovou dokumentaci k územnímu rozhodnutí pro výstavbu nové nemocnice.

Primáři se ke koncepci budou moci nyní vyjádřit, protože během prezentace vyšlo najevo, že bývalé vedení nemocnice s nimi dosud výstavbu nekonzultovalo.

O koncepci by se mělo s konečnou platností rozhodnout v nejbližší době. Ještě předtím však musí být jasno, jak budou vyřešeny takzvané satelity nemocnice – Opočno, Broumov a Jaroměř, konkrétně které z provozů a specializací budou situovány do Náchoda a které zůstanou v satelitech.

„Nemocnice je velmi hluboce zadlužená. V současné době probíhá analýza jednotlivých odborností včetně odloučených pracovišť,“ uvedl ředitel náchodské nemocnice Miroslav Vávra. Dodal, že ty odbornosti, které se jeví jako ztrátové, budou zřejmě málo využívané.

„Bude nutné to řešit, a to v co nejbližší době, neboť tento stav nemůže nadále pokračovat,“ prohlásil ředitel nemocnice. Jak dále Miroslav Vávra zmínil, u primářů se setkává s určitou skepsí ohledně celého projektu.

„Odpovídá to tomu, že záležitosti kolem projektu se v různých časových intervalech opakují a ti lidé již mají pochybnosti o tom, zda jde nyní opravdu už o začátek výstavby, anebo se jedná zase o další kolo jakéhosi pouhého povídání,“ svěřil se ředitel náchodské nemocnice se svým poznatkem.

Ohodnoťte tento článek!