Přejít na obsah

Primáři píší hejtmanovi: Odvolejte Pejchla!

zpět
26.4.2011
podpis, pero, smlouva, dohoda
zvětšitpodpis, pero, smlouva, dohodaZdroj: www.neudoerfler.com

podpis, pero, smlouva, dohoda | Zdroj: www.neudoerfler.com

 

Situace v kyjovské nemocnici se vyhrocuje. Primáři poslali dopis jihomoravskému hejtmanovi Michalu Haškovi, ve kterém žádají okamžité odvolání Josefa Pejchla z funkce dosavadního ředitele. K šéfům oddělení se petiční akcí připojili i lékaři.

„Chceme, aby vedením kyjovské nemocnice kraj pověřil odborníka, který bude mít na paměti především poslání tohoto zdravotnického zařízení a s kterým budeme moct jednat,“ popsal hlavní cíl dopisu hejtmanovi primář urologického oddělení Miroslav Krhovský.

Jak dodal, s Pejchlem je komunikace velmi obtížná. „Problémy, které měla kyjovská nemocnice, se příchodem Pejchla vyhrotily. Krizovou situaci jde řešit pouze tehdy, když vládne vzájemná důvěra mezi ředitelstvím nemocnice a primářským sborem,“ vyjádřil se k současnému stavu v nemocnici primář Krhovský.

K dopisu se nepřipojili tři z pětadvaceti primářů kyjovské nemocnice. Na špatnou komunikaci poukázal i člen kyjovského odborového klubu lékařů a internista Luboš Hasara. „Dočasný ředitel dělá nevratné a často špatné změny, které mohou nemocnici ovlivnit na několik let dopředu, a ani nás o nich neinformuje,“ poukázal Hasara, který se také přidal k petiční akci lékařů. Jak pro Hodonínský deník Rovnost řekl, svými podpisy už vyjádřilo nedůvěru dočasnému řediteli několik stovek z přibližně tisícovky zdravotnického personálu nemocnice.

Ředitel Josef Pejchl je ale přesvědčený, že kroky učiněné z jeho strany jsou ku prospěchu kyjovské nemocnice. „Každá změna vyvolává určitou reakci, a to zvlášť když se někoho bytostně dotýká. Například nový systém objednávání léků je velmi citlivá věc pro lékaře a hlavně pro primáře,“ chápe rozladěnost doktorů současný ředitel Pejchl. Ten zároveň prohlásil, že chce zefektivnit a rozšířit poskytovanou péči.

„Záměrně se o mně po nemocnici šíří fámy. Nikde na papíře nenajdete ani slovo o zavírání oddělení nebo snižování lůžek či kvality péče. Naopak, vyjednávám s pojišťovnami o rozšíření počtu sociálních lůžek,“ brání se. Jak doplnil, v kyjovské nemocnici chce rozšířit i jednodenní péči.

Při středečním výjezdním zasedání krajské rady hejtman Hašek na tiskové konferenci prohlásil, že Pejchl má plnou podporu kraje. Tu cítí i samotný ředitel.“ Ve středu mně hejtman během návštěvy nemocnice jasně řekl, že kraj v tom jede se mnou a podporuje mě,“ liboval si Pejchl.

Jeho zvolení do funkce řádného ředitele kyjovské nemocnice kraj neustále odkládá. I to je důvodem, proč se zvyšuje nervozita mezi zaměstnanci. To si myslí i kyjovský starosta František Lukl a někteří lékaři v nemocnici.

Josef Pejchl totiž dočasně vede kyjovskou nemocnici už přibližně pět měsíců. Do funkce ho dosadil kraj poté, co tehdejší ředitel Igor Kalix na svoji funkci rezignoval. V minulosti Pejchl vedl také nemocnici v Havlíčkově Brodě, a to v období, kdy v zařízení řádil takzvaný heparinový vrah.


Klíčová slova

Autoři

Veronika Horáková, Regionální deník

Související články

22.2. Kraj odsunul verdikt o novém řediteli nemocnice Kraj odsunul verdikt o novém řediteli nemocnice
0 příspěvků
13.1. Lékaři: Dotáhneme to až do konce Lékaři: Dotáhneme to až do konce
2 příspěvků
8.12. Hodonínsko: lékaři již podávají výpovědi Hodonínsko: lékaři již podávají výpovědi
5 příspěvků
7.12. Do nemocnic půjde osmdesát milionů Do nemocnic půjde osmdesát milionů
0 příspěvků
31.8. Obě nemocnice čekají novinky Obě nemocnice čekají novinky
0 příspěvků

Komentovat článek: Primáři píší hejtmanovi: Odvolejte Pejchla!

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

1 nejnovější komentář k článku Primáři píší hejtmanovi: Odvolejte Pejchla!

Komentáře

1 komentář
Autor Diskuse k článku  | 26. 04. 2011 19:34

Diskuse pod autorským článkem: http://hodoninsky.denik.cz/zpravy_region/primari-hasku-odvolej-pejchla20110422.html?diskuse=1

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné