Primátor Bém podpořil šéfa záchranné služby ve sporu s odbory

Pražský primátor Pavel Bém podpořil ředitele záchranné služby Zdeňka Schwarze ve sporu s odbory, které žádají jeho odvolání. Zástupce ředitele magistrátu Miroslav Sklenář po jejich páteční schůzce řekl, že primátor ocenil Schwarzovy kroky, které mají situaci v této městské organizaci uklidnit…

PRAHA –

„Primátor určitě nebude vyjednávat s odboráři na téma vedení pražské záchranky, protože je to věc zřizovatele a navíc je to problém vysoce odborný,“ uvedl Sklenář.

Bém se podle něj nebude k situaci v záchranné službě až do definitivního vyřešení situace vyjadřovat. Záchranáře vyzval ke standardnímu pracovnímu nasazení. Další schůzka primátora se Schwarzem bude ve čtvrtek. Ředitel záchranky je rád, že mu Bém dal prostor napjatou situaci dále řešit.

„Já mám dobrý dojem z toho, že se pan primátor za měpostavil, že hodnotí i kladněmé kroky, které jsem navrhl,“říká ředitel záchrankyZdeněk Schwarz

Odbory: vyjdeme do ulic

Část zaměstnanců pražské záchranné služby si již delší dobu stěžuje na údajnou šikanu a na neúnosné podmínky řadových pracovníků.

Petici s výhradami vůči vedení prý podepsalo asi 150 ze 490 zaměstnanců. Podle Schwarze už se situace uklidňuje. Podobný dojem má i Sklenář.

Odbory však nejsou s ředitelovými návrhy spokojeny. Minulou středu uvedly, že jsou připraveny k protestům, pokud Schwarz ve funkci zůstane.

Vedení záchranné služby by s nimi podle Schwarze chtělo jednat, odbory ale podle něj dialog odmítají.

„To hlavní jádro vedené panem (předsedou většinové odborové organizace Jiřím) Havelcem je stále radikální, samozřejmě,“ podotkl Schwarz.

Personální změny a změny v organizaci služeb

Se zaměstnanci se prý bude dále scházet u kulatých stolů a o krocích vedoucích k uklidnění situace bude jednat.

Personální změna podle Schwarze nastane na místě vedoucího provozu výjezdových skupin, kterého část pracovníků kritizovala nejvíce.

DÁLE ČTĚTE :
Mediátor: postup odborů se mi nelíbí
Do sporů na záchrance vstoupil magistrát\\
Reportáž z workshopu

„Je vypsáno výběrové řízení, po řádném vybrání uchazeče bude místo obměněno,“ uvedl Schwarz. V současnosti prý o jiných změnách ve vedení záchranné služby neuvažuje.

Vedení záchranné služby podle Schwarze vypracuje nový návrh systému služeb tak, aby vyhovoval zaměstnancům, kteří si stěžovali zejména na pracovní přetížení a množství přesčasů.

ČTK

Ohodnoťte tento článek!