Primátor: Brno potřebuje vizi pro své zdravotnictví

Titulní obrázek

Brněnský primátor Roman Onderka (ČSSD) chce vytvořit tým odborníků, který by udělal analýzu současného stavu zdravotnictví ve městě a nastínil jeho vizi pro nejméně dalších deset let. Projekt je podle primátora důležitý v tom, aby město vědělo, kterým směrem má v budoucnu upřít své síly…

Onderka to řekl novinářům. Kdyby tým měl zasednout k jednání zatím netuší. Primátor nyní oslovuje jednotlivé odborníky pro projekt.

Členem týmu by měl být někdejší ministr zdravotnictví Bohumil Fišer, děkan Lékařské fakulty Masarykovy univerzity a zástupce ředitele Masarykova onkologického ústavu v Brně Jan Žaloudík nebo ředitel nemocnice Milosrdných bratří Daniel Rychnovský.

„Úkolem skupiny nebude se zabývat záležitostí Úrazové nemocnice. Problémů se zdravotnictvím máme více. Například zrušení stomatologické pohotovosti ve Fakultní nemocnici u svaté Anny, které by mělo platit od ledna 2008,“ vysvětlil Onderka.

Osud Úrazové nemocnice, kterou chce ministerstvo zdravotnictví zrušit, vyvolal na politické scéně rozpory. Návrh ministra Tomáše Julínka (ODS) se nezamlouvá ČSSD, a to od stínového ministra Davida Ratha až po brněnské vedení strany.

Analýza zdravotnictví by měla vytvořit podle Onderky úplný obraz o tom, v jakém stavu nyní je a vize pak určí, které věci je nutné napravit. Dokument poskytne například data o tom, zda je ve městě dostatek lůžek, nebo kde zdravotní péče pokulhává.

ČTK

Primátor: Brno potřebuje vizi pro své zdravotnictví
Ohodnoťte tento článek!