Primátor Pardubic: situace v krajské nemocnici je vážná

Titulní obrázek

Vystoupení opozičního zastupitele Jindřicha Taubera (ČSSD) a především dopis volající o pomoc, kterým zastupitele Pardubic oslovili někteří lékaři nemocnice sdružení v Lékařském odborovém klubu, přiměly primátora Pardubic Jaroslava Demla (ODS) k tvrzení, že zvažuje svolání mimořádného zastupitelstva v únoru…

„Situace je velmi vážná, řešení nemůžeme odkládat, jde o péči, o zdraví a životy našich spoluobčanů, s nimi nebude krajská rada hazardovat. Jednal jsem s lékaři, mnoha pacienty,“ řekl Právu primátor Deml.

Podle jeho vyjádření, i podle otevřeného dopisu lékařů, krajský radní pro zdravotnictví (ODS) Josef Janeček nedostatečně preferuje zájmy a potřeby pardubické Krajské nemocnice před dalšími čtyřmi nemocnicemi v kraji.

„Na mou žádost v září loňského roku na krajském zastupitelstvu měl pan Janeček do konce roku předložit koncepci zdravotnictví v kraji. Za mé nepřítomnosti mu 18. prosince byl schválen odklad do 21. února. Já jsem od pana Janečka v neděli ten materiál dostal. Ale nebudu ho teď a tady hodnotit,“ řekl zastupitelům Pardubic primátor.

Podle Demla je třeba zaujmout kvalifikované stanovisko. Pokud to bude stejně znepokojivé jako jeho osobní dojem, bude město Pardubice jednat.

„Pokud nedojde k mimořádnému obratu, město Pardubice se musí hlasitě ozvat. Takto to dál nejde,“ ujistil zastupitele Deml. V tom jej podporuje i opozice v městském zastupitelstvu. „Máme právo se obávat, že krajská nemocnice bude degradovaná na zdravotnické zařízení druhé kategorie, pokud na poslední chvíli nezasáhneme,“ řekl Tauber.

Zdeněk Seiner, Právo

Primátor Pardubic: situace v krajské nemocnici je vážná
Ohodnoťte tento článek!