Přejít na obsah

Primátor Pardubic: situace v krajské nemocnici je vážná

zpět
23.1.2008

Vystoupení opozičního zastupitele Jindřicha Taubera (ČSSD) a především dopis volající o pomoc, kterým zastupitele Pardubic oslovili někteří lékaři nemocnice sdružení v Lékařském odborovém klubu, přiměly primátora Pardubic Jaroslava Demla (ODS) k tvrzení, že zvažuje svolání mimořádného zastupitelstva v únoru...

„Situace je velmi vážná, řešení nemůžeme odkládat, jde o péči, o zdraví a životy našich spoluobčanů, s nimi nebude krajská rada hazardovat. Jednal jsem s lékaři, mnoha pacienty,“ řekl Právu primátor Deml.

Podle jeho vyjádření, i podle otevřeného dopisu lékařů, krajský radní pro zdravotnictví (ODS) Josef Janeček nedostatečně preferuje zájmy a potřeby pardubické Krajské nemocnice před dalšími čtyřmi nemocnicemi v kraji.

„Na mou žádost v září loňského roku na krajském zastupitelstvu měl pan Janeček do konce roku předložit koncepci zdravotnictví v kraji. Za mé nepřítomnosti mu 18. prosince byl schválen odklad do 21. února. Já jsem od pana Janečka v neděli ten materiál dostal. Ale nebudu ho teď a tady hodnotit,“ řekl zastupitelům Pardubic primátor.

Podle Demla je třeba zaujmout kvalifikované stanovisko. Pokud to bude stejně znepokojivé jako jeho osobní dojem, bude město Pardubice jednat.

„Pokud nedojde k mimořádnému obratu, město Pardubice se musí hlasitě ozvat. Takto to dál nejde,“ ujistil zastupitele Deml. V tom jej podporuje i opozice v městském zastupitelstvu. „Máme právo se obávat, že krajská nemocnice bude degradovaná na zdravotnické zařízení druhé kategorie, pokud na poslední chvíli nezasáhneme,“ řekl Tauber.

Zdeněk Seiner, Právo


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Právo

Komentovat článek: Primátor Pardubic: situace v krajské nemocnici…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Primátor Pardubic: situace v krajské nemocnici…

Komentáře

dalších 6 komentářů
Občan Občánek Re:Re:bez atestovanych lekaru  | 23. 01. 2008 19:27

Také jsme měli svou nemocnici.Přišli odborníci,uzavřeli smlouvu,tvrdili že nic se rušit nebude a dnes?Dnes odešli ti dobří doktoři,odělení se zavírají a vypadá to na tak maximálně LDN.Nepíšu kde to je.Někde to je i jiné.Stojí za tím lidovci-maňásci.

L S Možné řešení  | 23. 01. 2008 16:53

Věci se vrací tam, kde byly. Z Pardubic bude nemocnice okresního formátu a superspecializovanou péči zajistí pacientům FN HK. Jestli to FN HK zvládně kapacitně, tak nevidím zásadní problém.

Pardubický masakr Re:bez atestovanych lekaru  | 23. 01. 2008 12:45

Pardubáci si díky Feřtkům, Havlíčkům, Janečkům, Provazníkům čím dál víc ve FN HK budou připadat jako doma - kolik tu teď už mají svých starých oblíbených doktorů!

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné