Přejít na obsah

Primátor s Hegerem a nemocnicemi projednají péči v Praze

zpět
11.1.2011
dokumenty, jednání, management, pero, podpis, smlouva
zvětšitdokumenty, jednání, management, pero, podpis, smlouvaZdroj: aceonlineschools.com

dokumenty, jednání, management, pero, podpis, smlouva | Zdroj: aceonlineschools.com

 

Pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS) pozval na dnešek ředitele pražských nemocnic a ministra zdravotnictví Leoše Hegera (TOP 09) k jednání u kulatého stolu.

Chce projednat vzájemnou výpomoc nemocnic po odchodu části jejich lékařů. V odborové akci Děkujeme, odcházíme se rozhodlo podat výpověď z pražských nemocnic podle údajů odborů 560 lékařů, další se prý přidávají.

V Praze je 28 nemocnic, včetně malých soukromých. V ministerstvem řízených pěti fakultních nemocnicích, Institutu klinické a experimentální medicíny a Nemocnici Na Homolce je 4190 lékařů, to je většina nemocničních lékařů v hlavním městě. O odchodu tak uvažuje nebo uvažoval každý sedmý.

Na dnešní schůzce zazní čísla, kolik lékařů podalo v jednotlivých nemocnicích výpověď a jaká opatření jejich ředitelé plánují.

Na páteční schůzce na ministerstvu ujistili ředitelé fakultních nemocnic Hegera, že akutní péče nebude odchody lékařů ohrožena. Praha zajišťuje v některých oborech specializovanou péči pro celou republiku.

Ke konci roku bylo v celé republice podáno podle údajů ministerstva 3772 výpovědí. Pokud je lékaři nestáhnou, nepřijdou 1. března do práce.

Ve druhé fázi kampaně chtějí odboráři získat další tisícovku výpovědí. Lékaři také budou vypovídat dohody o pracovní činnosti, které jim umožňují větší množství přesčasů. Tyto výpovědi mají dvoutýdenní výpovědní lhůtu.


Klíčová slova

Autoři

ČTK

Související články

7.1. Kolaps nemocnic nehrozí Kolaps nemocnic nehrozí
0 příspěvků
6.1. Nemocnice dostaly stovky výpovědí Nemocnice dostaly stovky výpovědí
1 příspěvků
22.12. V Motole lékaři s výpověďmi váhají V Motole lékaři s výpověďmi váhají
8 příspěvků
20.12. Výpovědi se Praze nevyhnou, podali je hlavně neurologové Výpovědi se Praze nevyhnou, podali je hlavně neurologové
20 příspěvků

Komentovat článek: Primátor s Hegerem a nemocnicemi projednají…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

2 nejnovější komentáře k článku Primátor s Hegerem a nemocnicemi projednají…

Komentáře

další 2 komentáře
Hawkie pa  | 12. 01. 2011 07:42

Šmatláku, já umím číst. A novinám nevěřím, ale to farizejské prohlášení, co jste podepsali s gyndařema, zubařským hulibrkem a svým soukmenovcem jsem četl. A to stačí!!! 1.3. místo mě na záchrance. A na jiné diskuzi si můžeš přečíst, co si myslím, že bys měl udělat, pokud tušíš, co je čest. A kdybys mi náhodou přišel pod ruku s nějakou odbornou chybou, tak se těš! Tečka.

pa pa  | 12. 01. 2011 01:58

V pátek se objevil v novinách palcový titulek "Ministr se dohodl s praktiky ..." s tím , že SPL zastoupí péči nemocnic ohrožených odchodem lékařů! Nevím , kde na to novináři přišli , patrně se jedná o novinářskou licenci ve snaze podávat témata čtenářům dramatičtěji. Ode mě rozhodně nikoliv. Ve čtvrtek byli u ministra všichni zástupci celého ambulantního sektoru - vč. specialistů a zubařů. Projednávali jsem možné úpravy legislativy tak , aby bylo možno peníze přidat všem zdravotníkům - nemocničním, ambulantním i sestrám. Tedy navýšení ceny práce v seznamu výkonů, standardizace péče hrazené z veřejného zdravotního pojištění , omezení duplicit, redukce švédského stolu, apod. Také se pochopitelně hovořilo o možných scénářích vývoje poskytování péče po 1.3.2011. Jediné, co tam unisono ze strany ambulantního sektoru zaznělo, a co jsem, pak i zopakoval pro ČTK bylo, že nemáme signály o tom , že by chtěli naši kolegové svoje ordinace zavírat, a pokud bude zvýšená preskripce a indukovaná péče z naší strany , budou to muset ZP zohlednit, neb my to platit formou penalizací nehodláme. MZ slíbilo pomoc. Také jsme požadovali, aby byla v rámci krajů zřízena informační střediska , kde by se pacienti i anulující lékaři dozvěděli, jakou péči , která nemocnice reálně poskytuje. Toť vše. To , že by praktici mohli suplovat péči nemocnic jsem nikdy nikomu a nikde neřekl a je to holý nesmysl. Tedy reakce rozvášněného kolegy, či kolegů je pochopitelná, ale je de facto reakcí na titulek v novinách či oznámení TV, přičemž realita je zcela jiná. Václav Šmatlák , předseda

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné