Primátor se sejde s šéfem záchranné služby kvůli údajné šikaně

Pražský primátor Pavel Bém bude jednat zřejmě ve středu ráno o údajné šikaně v záchranné službě s ředitelem této organizace Zdeňkem Schwarzem. Výsledek debaty nechtěl primátor předjímat, chce se nejprve s případem podrobně seznámit…

PRAHA – Pražský primátor Pavel Bém (ODS) bude jednat zřejmě ve středu ráno o údajné šikaně v záchranné službě s ředitelem této městské organizace Zdeňkem Schwarzem.

Výsledek debaty nechtěl primátor předjímat, chce se nejprve s případem podrobně seznámit. „Není možné od boku vystřelit nějaký verdikt,“ řekl Bém.

Na šikanu ze strany vedení záchranné služby si stěžují někteří její zaměstnanci. Bém uvedl, že práce v záchranné službě je velmi náročná a každou stížnost je nutné posuzovat s chladnou hlavou.

„Jde o to najít křehkou hranici mezi tím, co je označováno jako šikana, a tím, co může být rozhořčení zneuznaného profesionála, který udělal nějakou chybu a byl za to potrestán,“ řekl.

Inventura vztahů na pražské záchrance
Je snad záchranka jediná organizace, která má spory?

Ke konci roku odchází z pražské záchranné služby její mluvčí Marek Uhlíř. Jeho krok údajně se spory v této organizaci částečně souvisí. „Jedním z důvodů je i konfliktní situace v pražské záchranné službě,“ řekl. Náhradu za něho prý zatím záchranná služba nemá.

Informace o údajné šikaně v záchranné službě se na veřejnosti objevily v minulosti již několikrát. Bém podotkl, že se Schwarzem dosud jednal o personálních záležitostech dvakrát.

ČTK

Ohodnoťte tento článek!