Přejít na obsah

Případ zakázky ústecké Krajské zdravotní se vrací na ÚOHS

zpět
20.10.2015
právo, spravedlnost, zákony, soud
zvětšitprávo, spravedlnost, zákony, soudZdroj: Shutterstock

právo, spravedlnost, zákony, soud | Zdroj: Shutterstock

 

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) se bude muset znovu zabývat zakázkou ústecké Krajské zdravotní z roku 2009 na zdravotní materiál. Firmě, která v Ústeckém kraji spravuje pět nemocnic, původně uložil pokutu 200.000 korun. Loni ji ale zrušil Krajský soud v Brně a jeho verdikt nyní potvrdil i Nejvyšší správní soud, zjistila ČTK z webu NSS.

Krajská zdravotní je akciovou společností Ústeckého kraje. V tendru za více než 87 milionů korun poptávala několik skupin výrobků, například obvazy, obinadla a náplasti. Zakázka byla podle ÚOHS vypsána příliš široce. Výběrové řízení Krajská zdravotní vypsala na zdravotnické i hygienické potřeby, které se odlišují způsobem použití a které spolu podle ÚOHS příliš nesouvisí.

Firmy, které se o zakázku chtěly ucházet, uváděly, že nemohou pokrýt tak širokou škálu sortimentu. Krajské zdravotní hrozila pokuta až do výše 4,3 milionu korun. Podle loňského verdiktu Krajského soudu v Brně ale ÚOHS svoje závěry řádně neodůvodnil.

Ústecká firma chybovala v minulosti také v tendru za 17 milionů korun na nákup přístroje na CT vyšetření pro nemocnici v Teplicích. ÚOHS výběrové řízení zrušil. V minulosti dostala Krajská zdravotní od antimonopolního úřadu rovněž několik dalších pokut v řádu stovek tisíc korun.


Komentovat článek: Případ zakázky ústecké Krajské zdravotní se…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné