Přejít na obsah

Privamed může školit lékaře

zpět
26.10.2007

V soukromé plzeňské nemocnici Privamed si budou moci zvyšovat kvalifikaci lékaři internisté. Nemocnice totiž získala od ministerstva zdravotnictví osmiletou akreditaci pro další vzdělávání lékařů. První lékaři do nemocnice nastoupí, až začne platit nový systém vzdělávání...

„Ten by měl být nastartován na začátku roku 2009,“ uvedl člen akreditační komise ministerstva a přednosta 2. interní kliniky Fakultní nemocnice v Plzni Jan Filipovský. Fakultní nemocnice získala dosud akreditaci pro šedesát z více než osmdesáti existujících medicínských oborů.

Filipovský připomněl, že než začne nový systém vzdělávání platit, musí být hlavně dořešen způsob financování lékařů v době, kdy budou praxe absolvovat. „Představa fakultní nemocnice je, aby praxe platilo ministerstvo zdravotnictví,“ dodal Filipovský.

V novém systému budou lékaři podobně jako dnes absolvovat tzv. kolečko na jednotlivých odděleních. To bude trvat dva roky, dnes je to dva a půl roku, po kterých lékaři získávají první atestaci. Pak se budou moci lékaři specializovat, například budoucí kardiolog stráví čtyři roky na kardiologickém oddělení, diabetologovi bude na tuto praxi stačit tři roky, internistovi čtyři. Dnes není počet let do získání druhé atestace striktně daný. Po ukončení praxe nebudou muset lékaři v novém systému skládat zkoušku, která je dnes k získání atestace nutná.

Jitka Srámková , Regionáln deník


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Regionální deník

Komentovat článek: Privamed může školit lékaře

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Privamed může školit lékaře

Komentáře

dalších 9 komentářů
Privamed bude skolit urcite zdarma  | 26. 10. 2007 14:58

to je dobry skutek od od odSS

posledni veta se nep ale lekar pochopi  | 26. 10. 2007 14:35

snad

Ti udelam libovolny na kompu a tiskarne....  | 26. 10. 2007 14:31

v te pakarne to ani jinak nemuze fungovat nikdo nic nepozna protoze vzdelavani stejne nefunguje jak uz zde fundovane psal pan Dr. Vostep. Hlavne se bojim onemocnet, to je problem. Doktor s rocni praxi co to vzal po me z [jinak velice schopny] povidal, ze ve FN pracuji absolventi za 5000 s tim, ze je nechaji si udelat PhD. A taky ze zlucniky kuchaji kluci pul roku po promoci. Tyto informace nemohu osobne potvrdit, pouze cituji informace o nej \ a jak ssem uvedl vyse, pripadal mi seriozni a inteligenti

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné