Pro ředitele není lékařské vzdělání nezbytností

Spekulace o tom, jaké vzdělání by měli mít ředitelé zdravotnických zařízení, neberou konce. Další diskuze na toto téma se na Mostecku rozpoutaly v souvislosti s výběrovým řízením na ředitele Nemocnice Most…

Most –

Výběrové řízení na ředitele budoucí akciové společnosti v mostecké nemocnici zatím nebylo ukončeno. „Rozhodnutí zazní až za dva týdny, 7. prosince. Ředitel nemocnice by měl být především dobrý manažer a organizátor, lékařské znalosti na této pozici nejsou podmínkou,“ řekl náměstek pro zdravotní péči Petr Hossner.

V Ústeckém kraji je v současné době v provozu pět nemocnic, v Ústí nad Labem, Teplicích, Děčíně a Chomutově. Kromě ústeckého zařízení jsou na řídících postech všech ostatních nemocnic zaměstnáni inženýři, nikoli specializovaní lékaři.

Ředitelem Nemocnice Most je od roku 2003 inženýr Vladimír Vopelka, který zde dříve pracoval ve funkci technického náměstka. Ten se přihlásil do výběrového řízení s dalšími dvěma uchazeči.

V nemocnici je k dnešnímu dni 1 383 zaměstnanců a 787 lůžek pro pacienty. Funguje zde 26 oddělení a 22 odborností. Nemocnice je druhá největší v kraji a je také spádovou oblastí pro Jihozápad Ústeckého kraje.

Lidé z okolních měst sem dojíždějí například za očním vyšetřením či na oddělení otorinolaryngologie. V Mostě existuje jedno z 12 perinatologických center v České republice.

V průběhu posledního roku se zde začalo s pořádáním přednášek pro lékaře a další zdravotnický personál nemocničních zařízení v celorepublikovém měřítku. Za tímto účelem byla díky finanční výpomoci sponzorů v minulých dnech dokončena rekonstrukce přednáškového sálu v budově nemocnice.

DANIELA SVOBODOVÁ, Deník Mostecka

Pro ředitele není lékařské vzdělání nezbytností
Ohodnoťte tento článek!