Přejít na obsah

Prohlášení ministerstva zdravotnictví k memorandu

zpět
17.2.2011
ministerstvo zdravotnictví, MZ ČR
zvětšitministerstvo zdravotnictví, MZ ČRZdroj: wikimedia.org

ministerstvo zdravotnictví, MZ ČR | Zdroj: wikimedia.org

 

Na platy je možné si vydělat jen a pouze reformou. Ministerstvo zdravotnictví ČR si cení výsledku jednání Lékařského odborového klubu, který ve středu 16. února 2011, přijal navržené Memorandum o úpravě poměrů ve zdravotnictví.

Zároveň věří, že to bude znamenat vzájemný smír a ukončení všech protestních akcí. Dohodu vítáme hlavně proto, že zajistí bezpečí všem pacientům a uvolní prostor pro urychlení postupu reformy.

Tento krok znamená pro české lékaře významné navýšení jejich platů a pro ministerstvo zdravotnictví i další subjekty ve zdravotnickém systému velký závazek pro letošní, příští i následující roky.

Ve zdravotním systému je pouze omezené množství finančních prostředků, a všichni se proto budou muset podílet na takových úsporách a racionalizačních opatřeních, které povedou k naplnění schváleného memoranda a zároveň zabezpečí, aby nedošlo k celkovému kolapsu zdravotního systému v České republice.

„Na platy je možné si vydělat jen a pouze reformou,“ říká ministr zdravotnictví Leoš Heger a dodává: „Tedy restrukturalizací sítě akutních lůžek, reformou systému zdravotního pojištění, racionalizací poskytování zdravotní péče a posílením role sester.“

„Je třeba, aby si všichni uvědomili, že nyní nastává doba úspor a šetření, kdy bude nutno zásadně zracionalizovat investice do nákupu nových přístrojů a vybavení nemocnic. Bude třeba také odstranit některé zvykové záležitosti, které již nepatří do moderního zdravotnictví a zavádět moderní přístup např. jako je společný lůžkový fond nebo větší regulace pohybu pacienta v systému. Spolu s tím budou zdravotní pojišťovny velmi opatrné při uzavírání smluv se zdravotními zařízeními. Finance totiž nelze získat jinak, než vyšší efektivitou jednotlivých poskytovatelů péče. Žádné jiné peníze do zdravotnictví nepřijdou,“ uvádí ministr zdravotnictví Leoš Heger.


Komentovat článek: Prohlášení ministerstva zdravotnictví k…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Prohlášení ministerstva zdravotnictví k…

Komentáře

dalších 7 komentářů
František Hastík Prohlášení ministerstva zdravotnictví...  | 18. 02. 2011 09:58

...má stejnou hodnotu, jako svého času výzva komunistů "Buduj vlast, posílíš mír!"

misse PORAD TY SAMY BLABOLY !  | 17. 02. 2011 18:27

Kde berete tu jistotu, že ty vaše kecy jsou přesně to, co teď všichni potřebují? Neberte zpět výpověď (teda jestli vás zaměstnavatel vůbec chce...) a mazejte se ztrapňovat do ciziny. Tyhle žvásty o tom, že všichni kolem vás jsou blbci už fakt nefrčej!

Emigrant III Hmm  | 17. 02. 2011 17:30

Jezuskote, Marčo, to by jeden neřekl! My se, ehm, jen jaksi snažíme upozornit na ty stamiliardy vyváděné ze zdravotnictví formou tunelů. Asi by to chtělo propojit hemisféry, než začnete meditovat.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné