Přejít na obsah

Prohlášení ministerstva zdravotnictví ke mzdovým tabulkám

zpět
10.9.2010
ministerstvo zdravotnictví, MZ ČR
zvětšitministerstvo zdravotnictví, MZ ČRZdroj: wikimedia.org

ministerstvo zdravotnictví, MZ ČR | Zdroj: wikimedia.org

 

Vedení Ministerstva zdravotnictví sleduje s obavami nespokojenost zaměstnanců a odborových uskupení v oblasti zdravotnictví, které souvisejí s platovou úrovní a s obavami z diskutovaných změn v tarifních tabulkách.

Ministerstvo zdravotnictví tyto obavy chápe, i když je přesvědčeno, že platová úroveň se dnes odvíjí zejména od schopnosti zdravotnických zařízení udržovat vyrovnané hospodaření, nikoliv od minimálních tabulkových platů. Přesto se o tabulkách stále na vládní úrovni jedná.

Na včerejším zasedání Porady ekonomických ministrů oznámil ministr zdravotnictví Leoš Heger fakt, že se mu podařilo získat příslib premiéra Petra Nečase a ministra práce a sociálních věcí Jaromíra Drábka, že pro zdravotnictví bude vytvořena zvláštní tabulka, kde dopady deseti procentního snížení budou rozpuštěny mezi platové třídy a platové stupně tak, aby změny, které mají umožnit flexibilnější odměňování pracovníků vycházely citlivěji z požadavků odborů a umožnily spravedlivěji odměňovat zdravotnické pracovníky s výraznějším ohledem na vzdělání, pracovní zátěž a výkonnost jednotlivých kategorií zaměstnanců i jejich individuální schopnosti.

Ministr zdravotnictví očekává návrhy na úpravu struktury nové platové tabulky jak od zástupců odborů, tak zástupců zaměstnavatelů.


Klíčová slova

Autoři

MZ ČR

Komentovat článek: Prohlášení ministerstva zdravotnictví ke…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Prohlášení ministerstva zdravotnictví ke…

Komentáře

dalších 18 komentářů
MT Challengerovo prohlášení  | 11. 09. 2010 15:02

Je to tak . Víme to všichni . Je to smutný výsledek zvonění klíčema, na Svoboďáku, že ?. 20 let v prdeli

lékař5 Židovská anekdota  | 11. 09. 2010 09:46

dodatek: a protože jsem si teď prakticky i já vyzkoušel, že tahle taktika na tebe funguje, tak ti tam čas od času sám nastěhuji nějaké další odporné zvíře, abys sis to pamatoval a příště si nevyskakoval. Maul halten !

Oligofrenik Výborně Challe  | 11. 09. 2010 07:39

Teď to tak vytisknout a letáky kolportovat po všech nemocnicích. Bohužel, z revolucionářů už jsou politici a noví revolucionáři brouzdají po internetu a píší do diskusí, které čte jen pár lidiček.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné