Přejít na obsah

Projekt zdravotní péče bez hranic se líbí Rakušanům

zpět
13.8.2007

Rakušanům se zamlouvá projekt Dolních Rakous a Jihočeského kraje v přeshraniční zdravotnické péči. Dolnorakouská zemská vláda jej dokonce odměnila cenou Euroregio 2007. Právo o tom informoval vedoucí české části týmu Petr Petr z Nemocnice České Budějovice, a. s...

„Projektem Healthregio, který je zaměřen na konkrétní spolupráci v oblasti zdravotní péče na obou stranách hranice, se nám znovu podařilo oživit historicky tradiční spolupráci na ose České Budějovice-Vídeň. Jeho cílem je přiblížit pohled na zdravotnictví v jednotlivých oblastech a na základě výsledků navrhnout společná řešení daných problémů,“ uvedl Petr.

Dodal, že jde o dílo společné dílo Jihočeského kraje, Dolních Rakous, ale podílí se na něm i západní Maďarsko, jihozápadní Slovensko a Vídeň.

„Konzultace ke společným opatřením v oblasti zdravotnických služeb Evropské komise, kterou tým Healthregio zpracoval z pověření Spolkové země Dolní Rakousko (NÖGUS), byla zařazena do závěrečného souhrnného dokumentu. Tím se nám podařil významný krok k tomu, aby v Bruselu vyslechli specifické problémy a potřeby příhraničního regionu healthregio,“ hodnotil pozitivně práci týmu ředitel vídeňského Zdravotnického ústavu Martin Wieland.

„Jihočeský kraj je proti ostatním krajům České republiky po vstupu do Evropské unie místem, kde se velmi často spekuluje o odchodu lékařů a zdravotních sester do zahraničí, převážně Rakouska a Německa, a současně o přílivu pacientů z těchto zemí do regionu. Proto je práce na projektech typu Healthregio a v budoucnosti Healthcross velmi potřebná. Především v oblasti komunikace lékařů, dalších pracovníků ve zdravotnictví, organizátorů zdravotní péče a v neposlední řadě i zúčastněných politiků,“ konstatoval Petr.

Vladimír Vácha, Právo


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Právo

Komentovat článek: Projekt zdravotní péče bez hranic se líbí…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Projekt zdravotní péče bez hranic se líbí…

Komentáře

další 3 komentáře
Thomas Waaj I místo na odpadky se Rakušanům u nás zdá lepší!  | 14. 08. 2007 17:20

Myslíte,že mám ještě k nadpisu něco dodat?

Hrobař Už se těším až mi v Rakousích spraví zuby.  | 14. 08. 2007 17:18

Již víc než deset let odkládám náhradu svých 5ti zubí z horní i dolní čelisti. Původně na mě chtěli doplat 10 000.kč nyní je to kolem 70 tisíc za stejný počet zubů. Moc se těším,že mi je rakušani udělají levněji a navíc jsem moc rád,že mě i zaregistrují mezi své pacienty. Holt evropské cesty (ceny?) se zpracují. Slyšel jsem,že nejlacinější je to v některých arabských zemích, t¨m to dělají odborníci přímo na trhu a na počkání. Neměli bychom je také přijmout do unie?

Bohumír Šimek Petře!  | 13. 08. 2007 10:56

Když tak pracuješ v takové honosné společnosti, neprospělo by chápání vzájemných problémů, když by se naši lékaři na rok vyměnili na svých pracovištích s kolegy v Rakousku? A stejně tak okusili naši lidé léčbu v Rakousku, když je pro Rakušany léčba u nás tak výhodná?

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné