Přejít na obsah

Propukla panika, krnovské sestry se bojí o práci

zpět
31.1.2011
nemocnice, sestry, chodba
zvětšitnemocnice, sestry, chodbaZdroj: www.pano-logic.de

nemocnice, sestry, chodba | Zdroj: www.pano-logic.de

 

Krnovská nemocnice prý propustí všechny zdravotní sestry, koluje mezi zdravotníky. Podle mluvčí nemocnice se však nejedná o fakt, ale o pěkně nafouklou fámu.

V krnovské nemocnici panuje mezi zdravotními sestrami tak dusná atmosféra, že by se dala krájet. Prostorami nemocničního zařízení totiž koluje informace, že všechny sestry k 10. únoru dostanou výpovědi.

Nemocnice jim dá nové pracovní smlouvy, ale s upravenou platovou kolonkou. V té by měla být uvedena platová položka u některých sester dokonce až o sedm tisíc korun nižší, což se samozřejmě nikomu nelíbí. Podle mluvčí krnovské nemocnice Evy Kijonkové jde však o fámu.

„Na situaci jsem se informovala jak u ředitele nemocnice tak u jeho náměstka. V nemocnici opravdu proběhlo setkání se sestrami, kde vedení nemocnice seznámilo sestry s krajním řešením situace s doktory. Současně ale bylo řečeno, že se zatím žádné hromadné propouštění ani propouštění jednotlivců konat nebude,“ řekla Eva Kijonková.

V druhé části setkání se sestrami se projednával způsob odměňování. „Úprava způsobu odměňování je administrativní krok a opět musím zdůraznit, že se sestry nemusí ničeho obávat. V žádném případě tento krok nesměřuje k tomu, abychom sestrám vzali a doktorům dali,“ vyjádřila se k druhému bodu jednání se sestrami mluvčí nemocnice Eva Kijonková.

Sestry však situaci chápou zcela jinak. „Přirozeně máme strach o zaměstnání. Nikdo z nás netušil, že se situace tak vyhrotí. Každá z nás platí hypotéku a živí rodinu. Pokud přijdeme o část platu, jak většina z nás pochopila, nebo v horším případě rovnou o práci, ocitneme se nejedna v dost svízelné situaci,“ uvedla jedna ze sester, která nechce být ze strachu o zaměstnání jmenována.

Podle mluvčí nemocnice ale svitla v nepříjemné situaci naděje, že se vše nakonec vyřeší centrálně a problémy spojené s výpověďmi doktorů nebude muset krnovská nemocnice řešit na vlastní pěst.

„Samozřejmě, že hodnocení celé kauzy Děkujeme, odcházíme je stále předčasné. Vláda se ale věcí zabývá a vypadá to, že se nějaké finance na platy doktorů nakonec najdou. Krnovská nemocnice tedy uvažuje, že všechny doktory, kteří podepsali výpovědi, vezme zpět a uvažuje dokonce nad tím, že zruší výběrové řízení na primáře,“ uzavřela věc mluvčí Eva Kijonková.


Klíčová slova

Autoři

Markéta Charousková, Regionální deník

Komentovat článek: Propukla panika, krnovské sestry se bojí o práci

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné