Přejít na obsah

Protest lékařů může ohrozit děti

zpět
16.1.2011
děti, školka
zvětšitděti, školkaZdroj: essentialbaby.com.au

děti, školka | Zdroj: essentialbaby.com.au

 

V Karlovarském kraji hrozí potíže při zajištění péče o ohrožené novorozence včetně specializované neonatologické převozové služby.

V prohlášení Lékařského odborového klubu Karlovarské krajské nemocnice lékaři upozorňují na to, že výpověď podalo pět z devíti doktorů na dětském oddělení nemocnice v Karlových Varech, které o patologické a nezralé novorozence pečuje. Uvádějí, že jsou odhodlání v akci Děkujeme, odcházíme vydržet až do konce. Podle lékařů by jejich případný odchod znamenal problematickou zdravotní péči na stanicích, kde zůstanou jen dvě mladé neatestované lékařky a primář.

„Výpovědi podali všichni gynekologové a neonatologové v Karlových Varech a téměř všichni ve Fakultní nemocnici Plzeň. Výrazně bude ohrožena péče hlavně o rizikové těhotné a novorozence s nízkou porodní hmotností v Karlovarském i Plzeňském kraji,“ uvádějí lékaři v prohlášení.

V Karlovarském kraji podalo výpověď 78 lékařů z krajské nemocnice v Chebu a v Karlových Varech, což je zhruba 30 procent z celkového počtu. Z Karlových Varů má odejít 59 lékařů, z Chebu 19. V pronajaté sokolovské nemocnici a v soukromých nemocnicích žádný lékař výpověď nepodal. Nejhorší situace by v případě, že všichni lékaři ve výpovědi opravdu odejdou, nastala pro interní a gynekologická oddělení.

Karlovarskému kraji v případě, že odejdou lékaři z jeho nemocnice, pomohou v rámci svých možností soukromé nemocnice vMariánských Lázních a Ostrově a také nemocnice v Sokolově, jíž kraj od ledna pronajal nemocnici Ostrov. Generální ředitel krajské nemocnice Zdeněk Horák se ovšem domnívá, že 70 až 80 procent lékařů podalo výpověď jen ze solidarity a do odchodu se jim příliš nechce.


Autoři

ČTK

Komentovat článek: Protest lékařů může ohrozit děti

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Protest lékařů může ohrozit děti

Komentáře

dalších 21 komentářů
dr.umík idiot  | 16. 01. 2011 23:48

Člověk léčený je idiot a proto ideální způsob je jeho příspěvky přeskakovat, já už vlastně ani nevím co píše, jak se objeví jeko nick, přesočím. To je obrana. On sám dobrovolně nezhebne.,

dr.umík Pro člověka léčeného  | 16. 01. 2011 23:46

Já myslím, že toho ko.kota nic neodradí od těch hypoxických výlevů.

98 Pro člověka léčeného  | 16. 01. 2011 20:23

kolikrát vám mám opakovat, abyste konečně táhl do ANANAS!!!

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné