Přejít na obsah

Prověřují oznámení na zdravotnický holding

zpět
9.4.2009

Královéhradecká expozitura protikorupční policie prověřuje oznámení, které se týká hospodaření Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje. Včera to potvrdil mluvčí protikorupční policie Roman Skřepek. Holding řídí činnost všech krajských zdravotnických zařízení v Královéhradeckém kraji...

„Obsah podání nejsem oprávněn sdělovat, neboť prověřování i případné trestní řízení je neveřejné,“ uvedl Skřepek. Podle něj nelze odhadnout, jak dlouho by prověřování mohlo trvat. „Záleží na jeho výsledcích a od toho se budou odvíjet i případné lhůty a další postupy,“ uvedl mluvčí protikorupční policie.

Podle informací podnět na prošetření hospodaření zdravotnického holdingu podal na policii a k antimonopolnímu úřadu senátor a krajský zastupitel Vladimír Dryml (ČSSD).

Nové vedení Královéhradeckého kraje nechalo zpracovat audity hospodaření zdravotnického holdingu, které prokázaly, že krajská zdravotnická zařízení dluží zhruba 175 miliónů korun.

Kraj nyní připravuje opatření na zlepšení hospodaření, ustanovil také pracovní skupinu, která se situací v nemocnicích zabývá. Kraj také nechává zpracovat koncepci zdravotnictví, od začátku roku 2010 také plánuje sloučení všech zdravotnických zařízení do jediného subjektu.

Bývalý náměstek hradeckého hejtmana a šéf Zdravotnického holdingu Rostislav Všetečka (ODS) závěry auditu odmítá.

„Holding byl a stále je tržním subjektem a podle toho se také choval. Věřím, že kdybych dostal možnost s auditory alespoň půl hodiny hovořit, mnoho věcí by se vyjasnilo a jako profesionálové a odborníci by jistě shledali mnoho problémů v auditu uvedených marginálními,“ uvedl ve včera rozeslaném prohlášení Rostislav Všetečka.

Pochybení při výběrových řízeních odhalil také Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), který společnosti Centrální zdravotnická zadavatelská, dceřiné firmě holdingu, uložil pokuty 50 000 a 60 000 korun.

Právo


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Právo

Komentovat článek: Prověřují oznámení na zdravotnický holding

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Prověřují oznámení na zdravotnický holding

Komentáře

další 3 komentáře
ekonom.znalý Zase nejasné tvrzení  | 10. 04. 2009 10:32

Doufám, že někdo rozumně vysvětlí, co se pod pojmem, že krajské nemocnice dluží 175 milionů Kč, skrývá. Pokud to jsou neuhrazené závazky dodavatelům, tak to není až tak vysoká částka, minimálně takové závazky, spíše ale vyšší, má každá fakultní nemocnice. A pokud je to záporný hospodářský výsledek z minulých let, tak se musím zeptat, komu ho nemocnice dluží a proč vznikl. Jestli to náhodou také není tím, že pojišťovny nehradily péči v plném rozsahu.

Jan Novák Re:parta hamižníků  | 9. 04. 2009 18:17

Mrázku, a co Franc ?

Mrázek parta hamižníků  | 9. 04. 2009 13:21

Copak náš milovaný Královéhradecký holding a všechny jeho dceřinky. To jsou panečku zdravotnické organizace jedna radost. A co teprv jejich persony. Dryml, Nádvorník, Všetečka, Limburský, Třešňáková, atd. Jeden odborník vedle druhého.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné