Prověřují oznámení na zdravotnický holding

Titulní obrázek

Královéhradecká expozitura protikorupční policie prověřuje oznámení, které se týká hospodaření Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje. Včera to potvrdil mluvčí protikorupční policie Roman Skřepek. Holding řídí činnost všech krajských zdravotnických zařízení v Královéhradeckém kraji…

„Obsah podání nejsem oprávněn sdělovat, neboť prověřování i případné trestní řízení je neveřejné,“ uvedl Skřepek. Podle něj nelze odhadnout, jak dlouho by prověřování mohlo trvat. „Záleží na jeho výsledcích a od toho se budou odvíjet i případné lhůty a další postupy,“ uvedl mluvčí protikorupční policie.

Podle informací podnět na prošetření hospodaření zdravotnického holdingu podal na policii a k antimonopolnímu úřadu senátor a krajský zastupitel Vladimír Dryml (ČSSD).

Nové vedení Královéhradeckého kraje nechalo zpracovat audity hospodaření zdravotnického holdingu, které prokázaly, že krajská zdravotnická zařízení dluží zhruba 175 miliónů korun.

Kraj nyní připravuje opatření na zlepšení hospodaření, ustanovil také pracovní skupinu, která se situací v nemocnicích zabývá. Kraj také nechává zpracovat koncepci zdravotnictví, od začátku roku 2010 také plánuje sloučení všech zdravotnických zařízení do jediného subjektu.

Bývalý náměstek hradeckého hejtmana a šéf Zdravotnického holdingu Rostislav Všetečka (ODS) závěry auditu odmítá.

„Holding byl a stále je tržním subjektem a podle toho se také choval. Věřím, že kdybych dostal možnost s auditory alespoň půl hodiny hovořit, mnoho věcí by se vyjasnilo a jako profesionálové a odborníci by jistě shledali mnoho problémů v auditu uvedených marginálními,“ uvedl ve včera rozeslaném prohlášení Rostislav Všetečka.

Pochybení při výběrových řízeních odhalil také Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), který společnosti Centrální zdravotnická zadavatelská, dceřiné firmě holdingu, uložil pokuty 50 000 a 60 000 korun.

Právo

Prověřují oznámení na zdravotnický holding
Ohodnoťte tento článek!