Provoz mammografu ve Znojmě je omezen, chybí smlouva s VZP

Chybějící smlouva se VZP brání znojemské nemocnice provádět preventivní mammografická vyšetření. „Můžeme vyšetřovat pacienty u nichž byl nádor odhalen nebo mají doporučení od odborného lékaře, na provádění preventivních vyšetření však smlouvu nemáme,“ řekl minulý týden ředitel nemocnice Miroslav Kavka…

BRNO/ZNOJMO –

O problém se dnes přímo v nemocnici zajímal i ministr zdravotnictví David Rath. Odborná komise ministerstva zdravotnictví totiž mammografický screening ve Znojmě doporučila.

Ministr doufá, že se postoj pojišťovny změní poté, co bude jmenován její nový ředitel.

Podle pojišťovny však může za neuzavření smlouvy právě ministerstvo. „Řídili jsme se pokynem ministra zdravotnictví, který pro pojišťovnu vyhlásil stop stav na navazování jakýchkoliv nových smluvních vztahů a rozšiřování kapacit,“ řekl dnes ČTK mluvčí pojišťovny Jiří Suttner.

Pokud dá ministerstvo najevo, že o uzavření konkrétní smlouvy ve Znojmě má zájem, bude to pro pojišťovnu důležitý signál, dodal. Ohradil se proti tomu, aby byl

problém dáván do souvislosti s personálními otázkami ve VZP.

Pojišťovna je nyní kvůli zadluženosti pod nucenou správou, kterou na ni uvalil právě Rath. Podle něj nese za deficit pojišťovny odpovědnost ředitelka Jiřina Musílková, která však hodlá zůstat v čele pojišťovny až do svého odvolání.

ČTK

Ohodnoťte tento článek!