Provozovatele elektronických zdravotních knížek IZIP povede Pašek

Titulní obrázek

Novým ředitelem společnosti IZIP, provozovatele elektronických zdravotních knížek, se stal Jiří Pašek (39). Dosavadní ředitel Tomáš Mládek se posouvá na pozici globálního ředitele pro strategii, rozvoj a koordinaci, ve které bude mít na starosti mezinárodní rozvoj a integraci společnosti včetně koordinace projektů s Evropskou komisí. Společnost to dnes ČTK sdělila v tiskové zprávě…

Pašek mezi své priority řadí další plošné rozšíření projektu elektronických zdravotních knížek a přípravu prostředí pro další zákaznické služby na platformě IZIP, a to zejména ve spolupráci se Všeobecnou zdravotní pojišťovnou (VZP).

Pašek dříve působil ve firmě MD Access jako výkonný ředitel. Předtím pracoval ve společnosti AutoCont CZ, mimo jiné jako obchodní ředitel. Vystudoval elektrotechnickou fakultu a technické vzdělání si v současné době doplňuje ekonomickým na VŠE Praha.

Mládek působí ve společnosti IZIP od roku 2003 na pozici ředitele a od roku 2006 zároveň vykonává post místopředsedy představenstva. Vedl společnost při šíření aktivit a služeb v rámci ČR. Systém IZIP se pod jeho vedením stal referenčním projektem Evropské komise.

Mládek pracoval v letech 1996 až 2002 v pařížské centrále farmaceutické společnosti Groupe Fournier v oblasti strategického marketingu a rozvoje. Předtím působil ve farmaceutických divizích společnosti Johnson&Johnson a na gynekologicko-porodnické klinice v Praze. Je absolventem lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze a studoval MBA na Sheffield Business School.

Systém IZIP představuje souhrn zdravotních informací pacienta zpracovaný ve formě elektronické zdravotní knížky přístupné prostřednictvím internetu. Systém slouží k rychlému předávání aktuálních informací mezi zdravotní pojišťovnou a pacientem, lékařem a pacientem, či lékaři navzájem, pokud jim to pacient umožní. Lze tak předcházet nevhodnému kombinování léků či opakovaní stejných vyšetření.

Elektronickou zdravotní knížku hradí svým pojištěncům VZP a Česká národní zdravotní pojišťovna.

ČTK

Provozovatele elektronických zdravotních knížek IZIP povede Pašek
Ohodnoťte tento článek!