Přejít na obsah

Provozovatele elektronických zdravotních knížek IZIP povede Pašek

zpět
5.12.2008

Novým ředitelem společnosti IZIP, provozovatele elektronických zdravotních knížek, se stal Jiří Pašek (39). Dosavadní ředitel Tomáš Mládek se posouvá na pozici globálního ředitele pro strategii, rozvoj a koordinaci, ve které bude mít na starosti mezinárodní rozvoj a integraci společnosti včetně koordinace projektů s Evropskou komisí. Společnost to dnes ČTK sdělila v tiskové zprávě...

Pašek mezi své priority řadí další plošné rozšíření projektu elektronických zdravotních knížek a přípravu prostředí pro další zákaznické služby na platformě IZIP, a to zejména ve spolupráci se Všeobecnou zdravotní pojišťovnou (VZP).

Pašek dříve působil ve firmě MD Access jako výkonný ředitel. Předtím pracoval ve společnosti AutoCont CZ, mimo jiné jako obchodní ředitel. Vystudoval elektrotechnickou fakultu a technické vzdělání si v současné době doplňuje ekonomickým na VŠE Praha.

Mládek působí ve společnosti IZIP od roku 2003 na pozici ředitele a od roku 2006 zároveň vykonává post místopředsedy představenstva. Vedl společnost při šíření aktivit a služeb v rámci ČR. Systém IZIP se pod jeho vedením stal referenčním projektem Evropské komise.

Mládek pracoval v letech 1996 až 2002 v pařížské centrále farmaceutické společnosti Groupe Fournier v oblasti strategického marketingu a rozvoje. Předtím působil ve farmaceutických divizích společnosti Johnson&Johnson a na gynekologicko-porodnické klinice v Praze. Je absolventem lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze a studoval MBA na Sheffield Business School.

Systém IZIP představuje souhrn zdravotních informací pacienta zpracovaný ve formě elektronické zdravotní knížky přístupné prostřednictvím internetu. Systém slouží k rychlému předávání aktuálních informací mezi zdravotní pojišťovnou a pacientem, lékařem a pacientem, či lékaři navzájem, pokud jim to pacient umožní. Lze tak předcházet nevhodnému kombinování léků či opakovaní stejných vyšetření.

Elektronickou zdravotní knížku hradí svým pojištěncům VZP a Česká národní zdravotní pojišťovna.

ČTK


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

ČTK

Komentovat článek: Provozovatele elektronických zdravotních knížek…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Provozovatele elektronických zdravotních knížek…

Komentáře

dalších 6 komentářů
Tomáš Rozsíval IZIP, nebo individuální e-účet ?  | 7. 12. 2008 12:39

"Elektronickou zdravotní knížku hradí svým pojištěncům VZP a Česká národní zdravotní pojišťovna." Tedy údajně dle ČTK ..... Z této věty, kterou uveřejnila ve svém článku ČTK je jasně patrno, jak hluboká je neznalost a neorientování se v terminologii řízení zdravotního systému ze strany mediálních mágů. Žádná ZP přece svým pojištěncům žádnou elektronickou zdravotní knížku, kterou je zde myšlena IZIP, nehradí ! Tragédie ovšem je to, že už to zase nekontrolovatelně běží svojí vlastní cestou a běžný český potencionální pacient si s tím spojuje nějaký nadstandard, čili mylnou představu, že tyto dvě ZP pro někoho dělají více, než ty ostatní. Ve skutečnosti je tomu právě naopak. Znovu opakuji těm nechápavým laikům a novinářům, že IZIP není totéž jako jakási elektronická knižka VZP a ČNZP....

jaaa Jsou jeste aktivni ?  | 6. 12. 2008 12:43

Resite jest enekdo IZIP ? Chodi si jeste reprezentanti pro prihlasky ? nabizi jeste neco ?

Jana Ještě si nerozdali ffunkce-  | 6. 12. 2008 08:09

Raději kdyby ti -korytáři- všude už konečně vypadli.Nic nedělat a jen si hrát -dejte jim peníze , Á móc peněz,zřídí si další /zástupce ,náměstky ,důvěrníky,"pokladníky",dělat jako ,že pracují, a jsou důležití./ Bo to už jsme tu měli .Tak proč se to -jako -udělalo ,že cinkání klíčemi revoluce a změnu. Je to soc-komunisticko-socialismus-s bičem kapitalistů/komunistů/.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné