Průzkum: Nejhorší ve Zlínském kraji je nemocnice v Kroměříži

Pacienti hospitalizovaní v nemocnicích ve Zlínském kraji hodnotí jako nejhorší z těchto zařízení v regionu nemocnici v Kroměříži, kterou zřizuje Zlínský kraj. Jen o necelý bod výše skončila taktéž krajská nemocnice v Uherském Hradišti.

Naproti tomu jako nejlepší pacienti označili nemocnice na Vsetínsku, privátní ve Valašském Meziříčí a krajskou ve Vsetíně.

Vyplývá to z výsledků průzkumu, které dnes novinářům představili zástupci marketingové agentury Respond & Co.

Dotazováni byli pacienti nemocnic, kteří byli hospitalizováni v posledním roce. Zúčastnilo se celkem 1200 osob. Kromě výše zmíněných i pacienti Krajské nemocnice T. Bati a privátní Nemocnice Atlas ve Zlíně.

„Primární úkol je získání informací pro zřizovatele a management nemocnic, které tak zjistí, kde jsou jejich slabá místa,“ uvedl koordinátor projektu Josef Křivánek.

Pacienti hodnotili přístup lékaře a sester, dodržování intimity, pověst zařízení, prostředí nemocnice, organizaci práce a služby jako je například stravování.

Podle jednatele agentury Ondreje Gažíka propadly nemocnice na chvostu žebříčku zejména právě v posledním ukazateli.

„Kroměřížská nemocnice dosáhla hodnoty 79 a uherskohradišťská 81. Kroměříž také získala jen 81 bodů při hodnocení jména a pověsti nemocnice a oproti krajskému průměru, který činí 92 bodů, ztratila hodnotou 85 i co se týče spokojenosti s lékaři,“ řekl. Lidé mohli využít stupnice od nuly do 100 bodů.

Krajská radní pro zdravotnictví Hana Příleská nepovažuje průzkum příliš za relevantní, a to zejména proto, že až polovinu respondentů tvořili klienti České průmyslové zdravotní pojišťovny ze skupiny Agel. Do stejné skupiny patří také vítězná Nemocnice Valašské Meziříčí.

„Výsledky ale víceméně odpovídají našim interním nebo interním průzkumům jednotlivých nemocnic. O problémech se stravováním v Kroměříži víme. Nemocnice stravu dováží tuším z Olomouce, vím o dlouhodobé nespokojenosti pacientů v této oblasti,“ uzavřela Příleská.

Ohodnoťte tento článek!