Přejít na obsah

První den petice za nemocnici: podepsalo se 1 045 lidí

zpět
13.4.2011
podpis, pero, smlouva, dohoda
zvětšitpodpis, pero, smlouva, dohodaZdroj: www.thedailygreen.com

podpis, pero, smlouva, dohoda | Zdroj: www.thedailygreen.com

 

K iniciativě opavských politiků se přidávají i jinde. Podpisové archy už totiž nejsou k dispozici jen v Opavě, ale i v dalších obcích regionu.

Petice proti slučování moravskoslezských nemocnic má za sebou první dva dny a už ji podepsaly na opavském Horním náměstí a před vstupní branou do Slezské nemocnice stovky lidí.

„Jen za první den ji podepsalo na dvou místech v Opavě 1 045 lidí. Navíc máme zprávy, že řada dalších si listiny vytiskla z internetu a sbírá podpisy vlastní cestou,“ řekl po prvním dni akcemanažerODS Opava Karel Bureš, který připomněl, že petice má i své facebookové stránky.

K iniciativě opavských politiků se ale postupně přidávají i jinde. Podpisové archy už totiž nejsou k dispozici jen v Opavě, ale i v dalších obcích regionu.

„V Kobeřicích mohou lidé petici podepsat hned na dvou místech - petiční archy jsou k dispozici na obecním úřadě v kanceláři v přízemí u Jany Zieglové a také v místní lékárně,“ řekl k akci starosta Kobeřic Lukáš Kubný.

Dalšími obcemi, které nabízejí lidem petici k podepsání, jsou Vřesina, Kravaře, Nové Sedlice či třeba Bolatice. Listiny jsou už také v úřadech některých městských částí Opavy. „Oslovili jsme všechny starosty a starostky obcí na území bývalého okresu Opava a máme od nich velmi pozitivní reakce. Nicméně vše se teprve rozjíždí a kolik obcí se skutečně přidá, se teprve ukáže,“ řekl včera k rozšiřování petice Bureš.

Připomínáme, že petice, kterou iniciovalo opavské sdružení ODS, má vyjádřit nesouhlas veřejnosti se záměrem Krajského úřadu Moravskoslezského kraje sloučit nemocnice v kraji do jedné a zároveň omezit zdravotní péči v některých nemocničních odděleních.

Petice proti slučování nemocnic lze podepsat až do 21. dubna.


Komentovat článek: První den petice za nemocnici: podepsalo se 1 0…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné