Přejít na obsah

První vítěz: do Senátu míří lékař Radek Sušil

zpět
20.10.2008

Obrovskou euforii z vítězství v krajských volbách umocnil na Karvinsku triumf jednačtyřicetiletého lékaře Radka Sušila. Celkovým výsledkem 53,34 procenta hlasů ve volebním okrsku 75 se stal vítězem a usedne v senátním křesle jako nezávislý sympatizant ČSSD...

Tak skvělým výsledkem byl sám zaskočen. „Určitě jsem nečekal, že vyhraji hned v prvním kole. Samozřejmě, že mám obrovskou radost,“ řekl krátce po zveřejnění výsledků voleb Sušil.

Svůj úspěch přičítá poctivé předvolební kampani. „Nespoléhal jsem na hesla, billboardy nebo články v novinách. Vedl jsem kontaktní kampaň, mluvil jsem s lidmi,“ říká Sušil.

Za svou velkou devízu a to, čím je pro voliče zajímavý, považuje své povolání. „Jsem lékař a na zdravotnictví jsem postavil svoji kampaň,“ říká nový senátor.

Také on jako sympatizant ČSSD je za zrušení poplatků ve zdravotnictví. „Jsem pro zrušení veškerých poplatků ve zdravotnictví s výjimkou 60korunového poplatku za hospitalizaci. Ovšem i tam bych stanovil kritéria, podle kterých by sociálně slabí občané měli úlevy,“ dodává Radek Sušil.

Čeká ho život politika, ovšem o lékařskou praxi přijít nechce. „Rozhodně si chci zachovat část praxe v karvinské nemocnici,“ tvrdí senátor Radek Sušil.

Regionální deník


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Regionální deník

Komentovat článek: První vítěz: do Senátu míří lékař Radek Sušil

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku První vítěz: do Senátu míří lékař Radek Sušil

Komentáře

další 3 komentáře
Hanka lékaři mají špatně nasmluveny platy?  | 20. 10. 2008 21:32

Za to ,ale pacienti nemůžou.

Silver69 Lobby  | 20. 10. 2008 16:21

Víte, jaká je v senátu a v parlamentu nejsilnější lobby? Lékaři. Nechápu proč toho zatím prosadili tak málo. Možná nová tvář pomůže. Spíše jsem ale skeptický, vždyť kandidoval za ČSSD a ta prosazuje stejně "málo", ale pro každého lékaře.

Trotl A pak že je doktorů málo.....  | 20. 10. 2008 14:26

Všimli jste si, kolik doktorů se v těchto volbách aktivně angažovalo? Asi maj houby co na práci. V KV maj dokonce svoji partaj....to sou mi věci

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné