První vítěz: do Senátu míří lékař Radek Sušil

Titulní obrázek

Obrovskou euforii z vítězství v krajských volbách umocnil na Karvinsku triumf jednačtyřicetiletého lékaře Radka Sušila. Celkovým výsledkem 53,34 procenta hlasů ve volebním okrsku 75 se stal vítězem a usedne v senátním křesle jako nezávislý sympatizant ČSSD…

Tak skvělým výsledkem byl sám zaskočen. „Určitě jsem nečekal, že vyhraji hned v prvním kole. Samozřejmě, že mám obrovskou radost,“ řekl krátce po zveřejnění výsledků voleb Sušil.

Svůj úspěch přičítá poctivé předvolební kampani. „Nespoléhal jsem na hesla, billboardy nebo články v novinách. Vedl jsem kontaktní kampaň, mluvil jsem s lidmi,“ říká Sušil.

Za svou velkou devízu a to, čím je pro voliče zajímavý, považuje své povolání. „Jsem lékař a na zdravotnictví jsem postavil svoji kampaň,“ říká nový senátor.

Také on jako sympatizant ČSSD je za zrušení poplatků ve zdravotnictví. „Jsem pro zrušení veškerých poplatků ve zdravotnictví s výjimkou 60korunového poplatku za hospitalizaci. Ovšem i tam bych stanovil kritéria, podle kterých by sociálně slabí občané měli úlevy,“ dodává Radek Sušil.

Čeká ho život politika, ovšem o lékařskou praxi přijít nechce. „Rozhodně si chci zachovat část praxe v karvinské nemocnici,“ tvrdí senátor Radek Sušil.

Regionální deník

Ohodnoťte tento článek!